Izraelski rząd zezwolił w niedzielę na otworzenie niektórych przedsiębiorstw – przekazuje Agencja Prasowa Reuters. Rozważana jest też możliwość ponownego uruchomienia szkół.

Po tygodniach zamknięcia w Izraelu zezwolono na częściowe otwarcie przedsiębiorstw, skepy z dostępem do ulic mogą od niedzieli wznowić działalność, a restauracje mogą podawać jedzenie „na wynos” – przekazuje Reuters.

Premier Benjamin Netanyahu zaplanował na poniedziałek spotkanie rządu w celu podjęcia decyzji co do ponownego otwarcia szkół, o decyzji poinformował minister Naftali Bennet podczas wywiadu dla telewizji 13 TV.

Zobacz też: Izrael pozwala na publiczne zgromadzenia religijne

Minister Edukacji Izraela zaproponował żeby szkoły w celu nadrobienia materiału prowadziły nauczanie także podczas letnich wakacji.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

W związku z otworzeniem tylko części sklepów, właściciele stoisk na targu Mahane Yehuda w Jerozolimie zorganizowali protest przeciwko przedłużającemu się zakazowi handlu na powietrzu.

Zobacz też: Mimo epidemii koronawirusa na placu Rabina w Tel Awiwie w niedziele odbył się protest

Doszło do szamotaniny między właścicielami i policją, część osób została aresztowana. Mimo zakazów część sklepów na targu i tak była otwierana.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Policja wezwała Taliego Friedmana, reprezentanta właścicieli na targu na przesłuchanie w sprawie protestu. Burmistrz Jerozolimy wsparł protestujących. „Mam nadzieję, że rząd wkrótce zaakceptuje otwarcie targowisk, które są źródłem utrzymania dla setek jerozolimskich rodzin” – przekazywał. „Obiecuję mieszkańcom miasta, że nie odpuszczę dopóki targi nie zostaną otworzone”.

Władze przekazały, że rozluźnianie obostrzeń jest odwracalne, zakazy mogą wrócić jeśli obywatele nie będą zachowywać się ostrożnie.

„Jeśli będziemy podążać za trzema zasadami, czyli noszeniem masek, utrzymywaniem dystansu między ludźmi i zachowaniem higieny osobistej to wierzę, że będziemy mogli zatrzymać rozwój choroby. Nie bądźmy nonszalanccy” – przekazywał minister zdrowia.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Kresy.pl/Reuters/The Times of Israel

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz