Izraelski rząd zgodził się na usunięcie restrykcji związanych z publicznymi modłami – przekazuje w niedzielę The Times of Israel. Grupy 19 osób nie będą niepokojone przez policję.

W związku z koronawirusem w Izraelu zostały zakazane publiczne zgromadzenia religijne. Według informacji przekazanych przez The Times of Israel w niedzielę rząd zgodził się na wznowienie modlitw jednak pod warunkiem zachowania ostrożności. Zgromadzenia nie będą mogły przekroczyć 19 osób, a osoby biorące w nich udział będą musiały być oddalone od siebie o 2 metry. Wszyscy powinni mieć zakryte twarze.

Zobacz też: Media: Mosad chwali się, że część sprzętu medycznego dla Izraela ukradł innym krajom

Obywatele Izraela będą mogli brać udział w modlitwach oddalonych o 500 metrów od swojego miejsca zamieszkania lub miejsca zatrudnienia. Taki sam warunek został nałożony na uprawianie sportu.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Przedstawione rozwiązania zwiększą dopuszczalną ilość pracowników w zakładach z 15% zatrudnionych do 30%. Firmy high-tech będą mogły ponowić działalność. Firmy będą musiały zapewnić pracownikom maski, a także kontrolować ich temperaturę i regularnie sterylizować pomieszczenia.

Zobacz też: Izraelski minister zdrowia zarażony koronawirusem

Swoje zakłady będą mogli otworzyć okuliści, otwarte też będą małe firmy zajmujące się sprzętem elektrycznym. Będą one mogły przyjmować maksymalnie dwóch klientów jednocześnie. Duże markety dalej będą zamknięte.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Wznowione zostaną także uroczystości ślubne i obrzezanie przy zachowaniu ostrożności, w uroczystościach będzie mogło brać udział maksymalnie 10 osób. Mężczyźni będą mogli też brać udział w rytualnych kąpielach pod warunkiem, że z miejsca będą korzystać tylko trzy osoby jednocześnie. Wróci także transport publiczny.

W najbliższym czasie zostanie także przedstawiony plan pomocy dla osób starszych i przebywających w domach opieki. Izraelski minister zdrowia przekazał, że osoby powyżej 67 roku życia dalej powinny przebywać w domach. To samo tyczy się osób znajdujących się w grupie ryzyka, z wysokim ciśnieniem czy hospitalizowanych w przeciągu ostatnich sześciu miesięcy.

Kresy.pl/The Times of Israel

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz