Władze ChRL dopuściła do użytku piątą wyprodukowaną w w tym kraju szczepionkę przeciwko koronawirusowi SARS CoV-2.

Preparat ZF2001 opracowany został przez Instytut Mikrobiologii Chińskiej Akademii Nauk (IMCAS) został obecnie dopuszczony przez kompetentny w sprawie chiński urząd do użycia w trybie „kryzysowym”. Oznacza to możliwość bardizej masowego użycia szczepionki w ramach ostatniego etapu jej testów.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Jak podała we wtorek agencja informacyjna Reutera testy te obejmą 29 tys. osób w Chinach, Uzbekistanie, Indonezji, Pakistanie i Ekwadorze. W Uzbekistanie szczepionka ZF2001 została już wcześniej dopuszczona do użycia przez władze tego państwa.

Podobny status mają jeszcze trzy spośród pięciu opracowanych przez Chińczyków szczepionek przeciwko koronawirusowi SARS CoV-2 to jest także one są używane tylko wobec ograniczonego zakresu ludzi i w trybie testowym.

Natomiast jeden z chińskich preparatów, szczepionka wyprodukowana przez koncern Sinovac Biotech, została dopuszczona do nieskrępowanego użytku i jest eksportowana do innych państw na różnych kontynentach.

Jedną z chińskich szczepionek zaszczepił się na przykład premier Węgier Viktor Orbán.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Szczepionka, która została opracowana wspólnie przez IMCAS przy wsparciu instytucji Chongqing Zhifei Biological Products, została uznana za bezpieczną i wyzwalającą odpowiedź immunologiczną w w trakcie dotychczasowych dwóch faz testów na ludziach. Testy te zostały jednak przeprowadzone na mniejszych grupach osób.

reuters.com/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz