Premier Węgier Viktor Orbán został w niedzielę zaszczepiony chińską szczepionką na koronawirusa opracowaną przez Sinopharm.

O przyjęciu szczepionki Orbán poinformował w mediach społecznościowych publikując zdjęcia i film wykonane podczas szczepienia. „Jestem zaszczepiony” – ogłaszał węgierski premier.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

8702.32 PLN    (39.55%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Na nagraniu widać, że Orbán jest szczepiony po przejściu badania lekarskiego, w tym kontroli temperatury. Jak podaje Hungary Today, lekarka przeprowadzająca szczepienie powiedziała na nagraniu, że podana szczepionka jest „najlepsza”.

Po zaszczepieniu Orbán powiedział, że nie ma żadnych uwag i zachęcał ludzi, aby nie bali się szczepień.

Premier Węgier dodał, że dziesiątki tysięcy etnicznych Węgrów otrzymało już chińską szczepionkę w Wojwodinie w Serbii, a kilka tysięcy na Węgrzech.

Orbán powiedział, że nadchodzi trzecia fala epidemii koronawirusa, „która będzie silniejsza niż dwie poprzednie”. Poprosił wszystkich Węgrów o zarejestrowanie się i zaszczepienie.

Wcześniej Orbán mówił, że najchętniej zaszczepiłby się właśnie chińską szczepionką, ponieważ uważa, że Chińczycy znają koronawirusa najdłużej, w związku z tym „prawdopodobnie też wiedzą o nim najwięcej”.

Jak podawaliśmy, Węgry zatwierdziły chińską szczepionkę pod koniec stycznia br. 16 lutego na Węgry dotarła pierwsza dostawa preparatu Sinopharm obejmująca 550 tys. dawek. Łącznie Chiny mają dostarczyć Węgrom ilość szczepionki potrzebnej do zaszczepienia 2,5 mln ludzi. W ostatnią środę na Węgrzech rozpoczęto szczepienia tym preparatem.

Szczepionka wyprodukowana w Chinach nie została dotąd zatwierdzona przez Europejską Agencję Leków. Węgry postanowiły jednak zdobyć szczepionkę z jak największej liczby źródeł, nie oglądając się na EU.

Kresy.pl / hungarytoday.hu / rmf24.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz