Do rosyjskich supermarketów trafiła pierwsza partia białoruskiej wódki klasy premium o nazwie „Gerard Depardieu”. – podała w środę Polska Agencja Prasowa powołując się na białoruskie media.

Producentem wódki jest brzeska filia Mińskich Zakładów Win Gronowych. Słynny francuski aktor, który od 2013 roku ma także rosyjskie obywatelstwo, osobiście miał brać udział w opracowywaniu receptury tego trunku. Na początku grudnia 2017 roku Depardieu, który sam jest producentem i smakoszem win, odwiedził mińską winiarnię, gdzie interesował się technologią produkcji wina musującego „Sowietskoje Szampanskoje”. Współpraca zaowocowała także stworzeniem nowej marki wódki.

Jak podaje strona Agronews, „Gerard Depardieu” jest wytwarzany z wysokiej jakości alkoholu ze zboża oraz wody artezyjskiej. Czystość i delikatny smak wódki ma zapewniać destylacja aktywowanym węglem drzewnym z brzozy i naturalnym krzemieniem reliktowym.

Na zwołanej w Moskwie konferencji prasowej aktor reklamował wódkę o swoim imieniu jako alkohol klasy premium o najwyższej jakości. Zapewniał, że podobnie jak wino, z artyzmem można produkować także wódkę.

„Gerard Depardieu” trafi także do restauracji we Francji. Producenci prowadzą również rozmowy o eksporcie tego trunku do Kanady. Sam aktor ma nadzieję, że wódka sygnowana jego imieniem trafi na stoły nie tylko w Rosji, Białorusi i Francji, ale na całym świecie.

Media przypominają przy okazji, że w Rosji pod marką „Depardieu” można już kupić różne produkty spożywcze z serii „Smaki Francji” – m.in. kiełbaski, desery, wodę mineralną oraz wódkę.

CZYTAJ TAKŻE: Gerard Depardieu w reklamie zegarków. Wzywa do dumy z bycia Rosjaninem

Kresy.pl / PAP / Agronews / Wiedomosti / drinktime.ru

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply