Wyścig prawdziwych mężczyzn w Mińsku [+VIDEO/+FOTO]

W sobotę ulicami Mińska odbył się „Wyścig prawdziwych mężczyzn”. Mimo chłodnej pogody tysiące Białorusinów biegło z gołymi torsami.

Bieg rozpoczął się na placu pod mińskim Pałacem Sportu i przebiegał w centrum białoruskiej stolicy. Mimo mroźnej temperatury na poziomie minus 6 stopni Celsjusza wystartowało ponad 3 tys. uczestników, głównie młodych mężczyzn. Znaleźli się jednak także uczestnicy w wieku emerytalnym. Według portalu gazety „Biełaruś Siegodnia” wśród biegnących byli obywatele 13 państw, a także żołnierze oraz strażacy. Tym ostatnim towarzyszył służbowy pies. Pobiegł też przewodniczący Białoruskiej Federacji Lekkiej Atletyki Wadim Dziewiatowskij. „Cieszymy się, że sport i taki sposób życia jest popularny. Zobaczcie ile młodych ludzi, zobaczcie na ich twarze. A najcenniejsze jest to, że w takie święto pokazujemy, że jesteśmy zapalonymi, prawdziwymi obrońcami ojczyzny” – słowa Dziewiatowskiego cytuje telewizyjna agencja informacji. Bieg cieszy się coraz większą popularnością, bo zeszłym roku w „Wyścigu prawdziwych mężczyzn” uczestniczyło tylko 1,5 tys. osób.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Bieg odbywał się na dystansie 1 i 3 kilometrów. Na tym pierwszym dystansie zwycięzcą okazał się Władisław Wasiliew z Szumilina. W biegu na 3 kilometry najszybszym był Aleksandr Sańko. Trzech najszybszych uczestników na każdym dystansie mogło liczyć poza medalami na specjalne nagrody w formie podarków.

Wszyscy uczestnicy biegu byli po jego zakończeniu dekorowani pamiątkowymi medalami przez dziewczęta ubrane w historyczne mundury Armii Czerwonej. 23 lutego został bowiem ustanowiony jeszcze w czasach Związku Radzieckiego jako Dzień Obrońcy Ojczyzny. Stąd na medalach pamiątkowych czerwona gwiazda. Jednak sądząc po tatuażach uczestników nie wszyscy oni identyfikują się z radziecką tradycją. Jeden z nich biegł z biało-czerwono-białą flagą używaną przez białoruską opozycję. Korespondent państwowej telewizyjnej agencji informacyjnej powiedział, że Bieg Prawdziwych Mężczyzn jest traktowany „w pierwszej kolejności jako początek sezonu lekkoatletycznego”.

W Mińsku istniej również tradycja biegu kobiet. Ten Bieg Piękna odbywa się dniu kobiecego święta – 8 marca.

sb.by/tut.by/minsknews.by/tvr.by/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz