Premier Rosji Michaił Miszustin wystąpił w czwartek w ramach corocznego Forum Gajdarowskiego w czasie którego przedstawił główne cele swojego rządu.

Komentując sytuację makroekonomiczną Rosji Miszustin przyznał, że w zeszłym roku nie udało się ograniczyć inflacji do założonego poziomu. „Oczekujemy, że on powróci do poprzedniego poziomu jeszcze na koniec tego roku” – agencja informacyjna RIA Nowosti zacytowała wypowiedź premiera.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

„Nadal mamy dużo do zrobienia. Ale szczególna uwaga zostanie zwrócona na odbudowę gospodarki i dochody obywateli” – zadeklarował szef rosyjskiego rządu. Twierdził on, że rosyjska gospodarka nie przestanie rosnąć, a w zeszłym roku doszło jedynie do odchylenia, a nie załamania wzrostu gospodarczego spowodowanego przez pandemię koronawirusa. Jednak „Szczepienia na dużą skalę zaczęły zapewniać pełną ochronę przed tą chorobą, a wraz z rozwojem ogólnej odporności obawy, które hamowały rozwój gospodarczy i handel, zaczną zanikać w przeszłości” – uznał Miszustin.

Premier zlecił urzędowi inspekcji weterynaryjnej i sanitarnej – Rospoterbnadzorowi opracowanie do 8 lutego całościowej ramy działań na rzecz zapobiegania zawlekaniu koronawirusa SARS CoV-2 z zagranicy.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Miszustin obiecywał Rosjanom wzrost zarobków – „Wzrost płac i ożywienie zatrudnienia powinny odgrywać główną rolę zarówno w […] ograniczaniu ubóstwa. Są to czynniki, które przede wszystkim determinują dochody gospodarstw domowych. Ponadto do tego odnosi się poziom emerytur i świadczeń społecznych.” Jak zapowiedział premier – „planujemy rozpocząć nowy cykl inwestycyjny”.

W ramach ustawy o ochronie i promocji inwestycji zawarto już około 25 umów inwestycyjnych o łącznej wartości inwestycji przekraczającej bilion rubli. Wsparły one przemysł chemiczny, transport, energię i opiekę zdrowotną, jak zrelacjonowała RIA Nowosti.

Czytaj także: Rosja ma już w skarbcu więcej złota niż dolarów

ria.ru/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz