Rakieta wystrzelona z drona uderzyła w dach budynku obsadzonego przez snajpera ISIS powodując przerwanie publicznej egzekucji.

Brytyjskie ministerstwo obrony ujawniło nagranie pokazujące, jak rakieta wystrzelona z drona zapobiegła przeprowadzeniu publicznej egzekucji przez bojowników tzw. Państwa Islamskiego.

Do zdarzenia doszło w opanowanym przez ISIS mieście Abu Kamal we wschodniej Syrii. Jak pisze The Telegraph, na nagraniu widać, jak dwóch więźniów jest wyprowadzanych z vana i stawianych przed tłumem gapiów. Zanim doszło do egzekucji, dron kierowany z brytyjskiej bazy Waddington, oddalonej od Syrii o ponad 3 tys. kilometrów, wystrzelił rakietę Hellfire trafiając w róg budynku, na którym siedział snajper ISIS. Następnie na filmie widać, jak gapie oraz więźniowie rozbiegają się w popłochu.

Publikując film Brytyjczycy wyjaśniali, że nie przeprowadzono uderzenia w bojowników ISIS na ziemi, ponieważ doprowadziłoby to do strat wśród ludności cywilnej.

Według komandora Johnny’ego Stringera, szefa brytyjskich sił powietrznych w Iraku i Syrii, gapie, którzy mieli oglądać egzekucję, zostali na nią sprowadzeni pod przymusem. Ma o tym świadczyć obecność snajpera, który, jak twierdzi brytyjski wojskowy, miał nie tylko czuwać nad przebiegiem samej egzekucji, ale także by widzowie nie próbowali opuszczać zgromadzenia.

Podoba Ci się ta strona?
Wesprzyj nas.

ZOBACZ TAKŻE: Irak: dron ISIS atakuje iracki Humvee [+VIDEO]

Kresy.pl / The Telegraph

Reklama2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz