Oddziały Syryjskiej Armii Arabskiej i wspierającego ją Hezbollahu kontynuują ofensywę w kierunku przejścia na granicy z Irakiem w pobliżu miasta Abu Kamal.

Jak relacjonuje portal Al-Masdar News syryjskie oddziały rządowe kontynuowały dziś operacje wymierzone w ISIS w prowincji Dajr az-Zaur, atakując w kierunku południowo-wschodnim wzdłuż zachodniego brzegu Eufratu. Celem ofensywy syryjskiej armii jest zajęcie miasta Abu Kamal przy granicy z Irakiem. W jego pobliżu znajduje się ważne przejście graniczne. Kontrola nad nimi pozwoliłaby władzom Syrii na zapewnienie sobie szerokiego dostępu do terytorium przyjaznego Iraku, z którego operują czołowi sojusznicy Damaszku, Irańczycy.

Abu Kamal jest w dodatku ostatnim bastionem ISIS na terytorium Syrii. Po tym gdy przywództwo ISIS zdecydowało się na ucieczkę z Rakki atakowanej przez koalicje skupioną wokół Syrii, dżihadyści próbują bronić się właśnie we wschodniej prowincji Syrii. Dwa tygodnie temu utracili jednak na rzecz syryjskiej armii miasto al-Majadin, które uczynili swoją kolejną, nieoficjalną stolicą.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W toku działania w zachodniej części prowincji Dajr az-Zaur, oddziałom rządowym udało się odzyskać kontrolę nad przepompownią ropy naftowej T2. Bojownicy ISIS zostali odepchnięci na odległość około 7 kilometrów na wschód od przepompowni. Tym samym odziały rządowe zapewniły sobie kolejne pozycje wyjściowe do przeprowadzenia finalnej ofensywy przeciw ISIS także od zachodu i wsparcia głównego natarcia prowadzonego wzdłuż brzegu Eufratu.

almasdarnews.com/syriancivilwarmap.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz