Trump wezwał zwolenników do powrotu do domów

Ustępujący prezydent Donald Trump wezwał swoich zwolenników, którzy protestują pod gmachem Kongresu do rozejścia się.

W obliczu szturmu swoich zwolenników na gmach amerykańskiego parlamentu, wdarcia się ich do sali plenarnej Senatu i użycia broni przez funkcjonariuszy służb bezpieczeństwa Donald Trump zdecydował się próbę przerwania protestów. Zrobił to jednak podtrzymując tezę o fałszerstwach wyborczych.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

„Znam wasz ból, znam wasze cierpienie. Mieliśmy wybory, które zostały nam ukradzione” – rozpoczął swoje wystąpienie ustępujący prezydent. „Jednak teraz musicie iść do domu. Musimy mieć spokój. Musimy mieć prawo i porządek. Musimy mieć szacunek dla naszych wspaniałych ludzi prawa i porządku. Nie chcemy by ktokolwiek został skrzywdzony” – powiedział Trump.

Jak stwierdził, dla jego kraju „to bardzo ciężki okres czasu”. Uznał nawet, że „nigdy nie było czasu takiego jak teraz” konkretyzując, że ma na myśli „sfałszowane wybory”. Przestrzegł jednak zwolenników by nie wpisywali się w scenariusz gry jego przeciwników, dodając „idźcie więc do domu, kochamy was, jesteście bardzo ważni”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W przestrzeni międzynarodowej pojawiają się pierwsze komentarze na temat anarchii w USA. Turecka agencja informacyjna Anadolu opublikowała oświadczenie miejscowego Ministerstwa Spraw Zagranicznych – „Z niepokojem śledzimy rozwój sytuacji wewnętrznej w Stanach Zjednoczonych po wyborach prezydenckich, których kulminacją było dzisiejsze wtargnięcie do Kapitolu przez protestujących”. Turcja skierowała też apel do amerykańskich polityków – „Wzywamy wszystkie strony w USA do zachowania powściągliwości i rozwagi. Wierzymy, że Stany Zjednoczone przezwyciężą ten wewnętrzny kryzys polityczny w dojrzały sposób.”

twitter.com/aa.com.tr/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz