Były prezydent USA Donald Trump wydał krótkie oświadczenie po strzelaninie podczas wiecu wyborczego  w Pensylwanii. (more…)

Donald Trump stał się celem postrzału w czasie swojego sobotniego wiecu wyborczego w stanie Pennsylwania. Niestatety jest ofiara śmiertelna.

Do tragicznego incydentu doszło w czasie wiecu wyborczego w Butler w Pennsylwanii. W trakcie przemówienia polityka rozległo się nagle kilka strzałów, a Trump złapał się za prawe ucho, następnie osunął się pod mównicę otoczony przez agentów służba specjalnych. Chroniony przez nich Trump wstał następnie i został ewakuowany, unosząc w międzyczasie pięść i krzycząc: "Walczcie, walczcie, walczcie!". Ewakuacja odbyła się po słyszalnej komendzie jednego z agentów ochrony: "strzelec padł na ziemię", co może sugerować, że zamachowiec został szybko wyeliminowany przez funkcjonariuszy. Miał zostać zastrzelony przez snajpera służb specjalnych.

Szybko zauważalne stało się, że kula uszkodziła ucho polityka, być może też rozcięła policzek. Jeden z uczestników jego wiecu nie miał tyle szczęścia. Agencja Associated Press podała, że wśród widowni jest jedna ofiara śmiertelna. Dwóch uczestników wieców zostało poważnie rannych. Są w stanie krytycznym.

Rząd Litwy oczekuje, aby polski żołnierz krwią bronił państwa litewskiego, a jednocześnie z pogardą podchodzi do mniejszości polskiej na Litwie - podkreśla poseł Konfederacji, Andrzej Zapałowski, alarmując ws. nowego litewskiego projekt ustawy o mniejszościach narodowych.

Podczas swojego wystąpienia w Sejmie poseł Konfederacji, prof. Andrzej Zapałowski przypomniał, że w kwietniu br. minęło 30 lat od podpisania polsko-litewskiego traktatu o stosunkach dobrosąsiedzkich. Zaznaczył, że „w zakresie praw mniejszości polskiej na Litwie” przez ten czas państwo polskie nie wyegzekwowało większości zapisów tego dokumentu.

Nowa, dużo bardziej brutalna odsłona kryzysu migracyjnego, może rozpocząć się już w sierpniu - twierdzi Alaksandr Azarau, przedstawiciel Stowarzyszenia Sił Bezpieczeństwa Białorusi (BYPOL), organizacji utworzonej przez byłych funkcjonariuszy organów ścigania w celu przeciwdziałania władzom białoruskim.

Azarau o ustaleniach poinformował w rozmowie z portalem Forsal.

"W rosyjskich mediach pojawiły się już informacje, że Rosjanie zapraszają Palestyńczyków do Rosji i będą ich rozmieszczać w 9 różnych obszarach. Zapraszają tych, którzy mają uciekać ze Strefy Gazy. Są też wiadomości, że już dla nich są budowane namioty, w których mają mieszkać" – mówi Forsalowi Aliksandr Azrau, były oficer białoruskich służb.

W nocy z piątku na sobotę wybuchł pożar w hali produkcyjnej przetwórstwa spożywczego, w miejscowości Malec. Z ogniem walczy 200 strażaków.

W nocy z piątku na sobotę wybuchł pożar w hali produkcyjnej przetwórstwa spożywczego, w miejscowości Malec w powiecie oświęcimskim. Strażacy informują, że ogień jest dynamiczny. Z pożarem walczy 200 strażaków, którzy wykorzystują 50 pojazdów.

Komisja Europejska chce cenzurowania wpisów na platformie X - informuje Elon Musk. Miała zaproponować "nielegalne, tajne porozumienie".

Komisja Europejska zarzuca platformie X (dawny Twitter) naruszenie unijnego aktu o usługach cyfrowych. Zarzuty dotyczą m.in. niebieskiego znacznika na platformie X – używanego do weryfikacji kont. W ocenie Komisji posiadają go konta, które nie zostały należycie zweryfikowane. KE zarzuca także serwisowi złamanie zasad dotyczących przejrzystości reklam oraz rzekomy brak zapewnienia naukowcom dostępu do swoich danych zgodnie z warunkami określonymi w akcie o usługach cyfrowych. Platformie X grozi w związku z tym grzywna w wysokości do 6 proc. całkowitego obrotu.

Do sprawy odniósł się w piątek szef platformy X Elon Musk. "Komisja Europejska zaproponowała X nielegalne, tajne porozumienie: gdybyśmy po cichu cenzurowali wypowiedzi, nikomu o tym nie mówiąc, nie ukaraliby nas. Pozostałe platformy zaakceptowały tę umowę. X nie" - oświadczył.

Pomóż nam dziś dopłynąć do brzegu! Nasz Dzienny koszt wynosi 723 PLN. Do Tej Pory zebraliśmy 0 PLN.
Załoga portalu Kresy.pl
0%