Kolumna traktorów wjechała w poniedziałek wczesnym rankiem do dzielnicy UE w Brukseli. Rolnicy zaczęli palić opony. Doszło do starć protestujących z policją. Ciągniki taranowały policyjne blokady.

Protesty rolników trwają ok kilku tygodni w wielu krajach UE. W poniedziałek w Brukseli odbywa się spotkanie ministrów państw UE ds. rolnictwa. Protestujący wjechali ciągnikami rolniczymi do unijnej dzielnicy miasta. Rolnicy starli się z policją, która użyła armatek wodnych.

Rolnicy zaczęli palić opony w pobliżu ronda Schumana, przy którym znajdują się siedziby unijnych instytucji. Wysypali też obornik na ulicę. Policja użyła armatek wodnych.

Nagrania w mediach społecznościowych pokazują, jak rolnicze ciągniki taranują policyjne blokady.

Rolnicze blokady w Brukseli mają potrwać do około godziny 16:00.

W poniedziałek w Brukseli odbywa się spotkanie ministrów państw UE ds. rolnictwa.

Rolnicy od tygodni protestują w całej Europie, m.in. w NiemczechPolsceFrancji, Włoszech i Grecji. Protestujący sprzeciwiają się unijnej polityce klimatycznej. Domagają się także wycofania UE z umów o wolnym handlu m.in. z krajami organizacji Mercosur (Brazylia, Argentyna, Urugwaj i Paragwaj). W Polsce rolnicy sprzeciwiają się też napływowi produktów rolnych z Ukrainy.

politico.eu / reuters.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply