Paweł Tanajno usłyszał dwa zarzuty związane z naruszeniem nietykalności policjantów – poinformował w poniedziałek rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak.
Rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji (KSP) nadkomisarz Sylwester Marczak poinformował w poniedziałek, że Paweł Tanajno usłyszał dwa zarzuty dotyczące naruszenia nietykalności funkcjonariuszy policji podczas sobotniego strajku przedsiębiorców – podaje portal “Polsat News”. Tanajno jest jednym z kandydatów w nadchodzących wyborach prezydenckich.
W sobotę policja podała informację o zatrzymaniu Pawła Tanajno. “Nie będzie przyzwolenia na atakowanie policjantów. Jeżeli ktoś wyciąga rękę na funkcjonariusza, zmusza nas do zdecydowanej reakcji. Potwierdzamy, że w związku z naruszeniem nietykalności cielesnej policjanta zatrzymany został Paweł Tanajno” – napisano.
Paweł Tanajno złożył zażalenie na legalność i zasadność zatrzymania. Jak pisaliśmy zostało ono rozpatrzone w niedzielę przez Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia w Warszawie 2. “W ocenie sądu zatrzymanie było legalne, zasadne i prawidłowe. Przypominamy, że zatrzymanie nastąpiło w związku z naruszeniem nietykalności policjantów” – podano na Twitterze KSP.
“O zatrzymaniu poinformowaliśmy zarówno prokuraturę, jak i adwokata na żądanie. Po zatrzymaniu kontynuowaliśmy czynności związane m.in. z zażaleniem” – mówił nadkomisarz Marczak. Podkreślił, że czynności wobec Pawła Tanajno są prowadzone w trybie przyspieszonym (policja ma na nie 48 godzin).
Rzecznik poinformował, że Tanajno usłyszał dwa zarzuty związane z naruszeniem nietykalności cielesnej policjantów.
Paweł Tanajno był jednym z organizatorów kolejnego Strajku Przedsiębiorców, który odbył się w sobotę. Protest rozpoczął się w o godzinie 14 na pl. Defilad w Warszawie. Protestujący ogłosili, że zamierzają udać się w kierunku Pałacu Prezydenckiego. Uczestnicy byli zgromadzeni przed Pałacem Kultury i Nauki. Policja informowała, że w związku z obostrzeniami spowodowanymi stanem epidemii zgromadzenie jest nielegalne. Doszło do interwencji funkcjonariuszy.
Jak pisaliśmy, w czasie sobotniego strajku przedsiębiorców zatrzymanych zostało 7 osób, , wystawiono 7 mandatów, skierowanych zostało 80 wniosków do sądu, oraz 180 wniosków do inspekcji sanitarnej.
twitter.com / polsatnews.pl / kresy.pl
No i dobrze.