W czasie sobotniego strajku przedsiębiorców zatrzymanych zostało 7 osób, m.in. organizator protestu i kandydat na prezydenta Paweł Tanajno, wystawiono 7 mandatów, skierowanych zostało 80 wniosków do sądu, oraz 180 wniosków do inspekcji sanitarnej. W niedzielę sad odrzucił zażalenia Pawła Tanajno na legalność i zasadność zatrzymania.

Podczas sobotniego protestu przedsiębiorców zatrzymanych zostało 7 osób – podała Komenda Stołeczna Policji (KSP). Wśród zatrzymanych znalazł się m.in. organizator protestu oraz kandydat na prezydenta Paweł Tanajno. Wystawionych zostało 7 mandatów. Do sądu skierowano 80 wniosków, 180 zaś do inspekcji sanitarnej – informuje portal “WP”. W niedzielę sad odrzucił zażalenia Pawła Tanajno na legalność i zasadność zatrzymania.

Jak pisaliśmy, sobotni protest przedsiębiorców zakończył się interwencją policji. Jeden z organizatorów wydarzenia Paweł Tanajno, został zatrzymany w związku z podejrzeniem naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy. Tanajno spędził noc w policyjnej izbie zatrzymań. Złożył zażalenie na zasadność i legalność zatrzymania. Zostało ono odrzucone przez sąd.

“Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia w Warszawie 2 rozpatrzył zażalenie dotyczące zatrzymania Pawła Tanajno. W ocenie sądu zatrzymanie było legalne, zasadne i prawidłowe. Przypominamy, że zatrzymanie nastąpiło w związku z naruszeniem nietykalności policjantów” – poinformowała KSP.

Tanajno miał zastosować agresję względem policjantów działających w kordonie.

“Uczestnicy tego nielegalnego zgromadzenia byli wielokrotnie informowani o odpowiedzialności, jaka grozi za naruszanie przepisów sanitarnych i zakazu zgromadzeń. Nikt nie powinien mieć pretensji, że kierowane są wnioski do sądu i stosowne informacje do służb sanitarnych” – informowała policja.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak pisaliśmy w sobotę o godzinie 14 rozpoczął się w Warszawie kolejny protest przedsiębiorców. Policja informowała, że w związku z aktualnie obowiązującymi obostrzeniami zgromadzenie jest nielegalne.

wiadomosci.wp.pl / kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply