W sobotę o godzinie 14 rozpoczął się w Warszawie kolejny protest przedsiębiorców. Policja informowała, że w związku z aktualnie obowiązującymi obostrzeniami zgromadzenie jest nielegalne. W czasie zgromadzenia zatrzymany został organizator protestu oraz kandydat na prezydenta Paweł Tanajno.

Strajk Przedsiębiorców wyruszył w sobotę o 14 z pl. Defilad w Warszawie. Protestujący ogłosili, że zamierzają udać się w kierunku Pałacu Prezydenckiego. Uczestnicy byli zgromadzeni przed Pałacem Kultury i Nauki. Policja informowała, że w związku z obostrzeniami spowodowanymi stanem epidemii zgromadzenie jest nielegalne. W czasie zgromadzenia zatrzymany został organizator protestu oraz kandydat na prezydenta Paweł Tanajno.

W czasie protestu uczestnicy ułożyli przed Pałacem Kultury krzyż ze zniczy i kwiatów. Organizator tłumaczył, że ma on symbolizować ciężary, które nałożył na nich rząd ograniczając możliwości prowadzenia działalności gospodarczej.

„To krzyż, który został zrzucony na barki przedsiębiorców przez działania polityków (…) to symbol ich win, które muszą dźwigać przedsiębiorcy” – powiedział Tanajno.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Informujemy, że żadne zgromadzenie nie zostało zarejestrowane. Wszystkie zgromadzenia będą nielegalne” – podała stołeczna policja na Twitterze.

Podkreślono także, że uczestnicy manifestacji nie stosowali się do zasad o bezpiecznej odległości pomiędzy osobami.

Niestety konieczne jest działanie policjantów w pododdziałach zwartych. Osoby naruszające prawo zostaną wylegitymowane. Kierowane będą m.in. wnioski o ukaranie do sądu. Przypominamy, że w pododdziałach zwartych policjanci nie muszą nosić imienników” – napisała Komenda Stołeczna Policji (KSP). 

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Policja poinformowała także, że podczas protestu zatrzymany został Paweł Tanajno, organizator strajku oraz kandydat na prezydenta. „Nie będzie przyzwolenia na atakowanie policjantów. Jeżeli ktoś wyciąga rękę na funkcjonariusza, zmusza nas do zdecydowanej reakcji. Potwierdzamy, że w związku z naruszeniem nietykalności cielesnej policjanta zatrzymany został Paweł Tanajno” – czytamy w komunikacie policji.

Redaktor „Radia Zet” Piotr Drabik zarzucił policji niewłaściwe zachowanie względem dziennikarzy i reporterów. „Dziesiątki policjantów zamknęło kilku uczestników strajk przedsiębiorców zamierza legitymować dziennikarzy i fotoreporterów. Funkcjonariusze jako powód podają niedostosowanie się do przepisów porządkowych” – napisał Drabik na Twitterze. 

Zdaniem policji oskarżenia dziennikarza były bezpodstawne. „Prosiliśmy dziennikarzy o stosowanie się do naszych komunikatów, zachowywanie odpowiedniego dystansu i informowanie policjantów w czasie legitymowania o swojej tożsamości i roli, jaką pełnią. Działaliśmy w pełni transparentnie, nie mieliśmy nic do ukrycia” – czytamy w komunikacie KSP.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W zeszłą sobotę także odbywał się protest przedsiębiorców.  Doszło wówczas do przepychanek z policją. Jak pisaliśmy, zatrzymanych zostało wtedy ponad 380 osób. Do zeszłotygodniowych działań policji odniósł się w oświadczeniu szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński.

wiadomosci.radiozet.pl / twitter.com / facebook.com / fakty.interia.pl / pap / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz