W sobotę o godzinie 14 rozpoczął się w Warszawie kolejny protest przedsiębiorców. Policja informowała, że w związku z aktualnie obowiązującymi obostrzeniami zgromadzenie jest nielegalne. W czasie zgromadzenia zatrzymany został organizator protestu oraz kandydat na prezydenta Paweł Tanajno.

Strajk Przedsiębiorców wyruszył w sobotę o 14 z pl. Defilad w Warszawie. Protestujący ogłosili, że zamierzają udać się w kierunku Pałacu Prezydenckiego. Uczestnicy byli zgromadzeni przed Pałacem Kultury i Nauki. Policja informowała, że w związku z obostrzeniami spowodowanymi stanem epidemii zgromadzenie jest nielegalne. W czasie zgromadzenia zatrzymany został organizator protestu oraz kandydat na prezydenta Paweł Tanajno.

W czasie protestu uczestnicy ułożyli przed Pałacem Kultury krzyż ze zniczy i kwiatów. Organizator tłumaczył, że ma on symbolizować ciężary, które nałożył na nich rząd ograniczając możliwości prowadzenia działalności gospodarczej.

“To krzyż, który został zrzucony na barki przedsiębiorców przez działania polityków (…) to symbol ich win, które muszą dźwigać przedsiębiorcy” – powiedział Tanajno.

“Informujemy, że żadne zgromadzenie nie zostało zarejestrowane. Wszystkie zgromadzenia będą nielegalne” – podała stołeczna policja na Twitterze.

Podkreślono także, że uczestnicy manifestacji nie stosowali się do zasad o bezpiecznej odległości pomiędzy osobami.

Niestety konieczne jest działanie policjantów w pododdziałach zwartych. Osoby naruszające prawo zostaną wylegitymowane. Kierowane będą m.in. wnioski o ukaranie do sądu. Przypominamy, że w pododdziałach zwartych policjanci nie muszą nosić imienników” – napisała Komenda Stołeczna Policji (KSP). 

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Policja poinformowała także, że podczas protestu zatrzymany został Paweł Tanajno, organizator strajku oraz kandydat na prezydenta. “Nie będzie przyzwolenia na atakowanie policjantów. Jeżeli ktoś wyciąga rękę na funkcjonariusza, zmusza nas do zdecydowanej reakcji. Potwierdzamy, że w związku z naruszeniem nietykalności cielesnej policjanta zatrzymany został Paweł Tanajno” – czytamy w komunikacie policji.

Redaktor “Radia Zet” Piotr Drabik zarzucił policji niewłaściwe zachowanie względem dziennikarzy i reporterów. “Dziesiątki policjantów zamknęło kilku uczestników strajk przedsiębiorców zamierza legitymować dziennikarzy i fotoreporterów. Funkcjonariusze jako powód podają niedostosowanie się do przepisów porządkowych” – napisał Drabik na Twitterze. 

Zdaniem policji oskarżenia dziennikarza były bezpodstawne. “Prosiliśmy dziennikarzy o stosowanie się do naszych komunikatów, zachowywanie odpowiedniego dystansu i informowanie policjantów w czasie legitymowania o swojej tożsamości i roli, jaką pełnią. Działaliśmy w pełni transparentnie, nie mieliśmy nic do ukrycia” – czytamy w komunikacie KSP.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W zeszłą sobotę także odbywał się protest przedsiębiorców.  Doszło wówczas do przepychanek z policją. Jak pisaliśmy, zatrzymanych zostało wtedy ponad 380 osób. Do zeszłotygodniowych działań policji odniósł się w oświadczeniu szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński.

wiadomosci.radiozet.pl / twitter.com / facebook.com / fakty.interia.pl / pap / kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply