Spotkania tego typu jak Grupa Bilderberg pomagają w budowaniu wiedzy na temat wyzwań, które są przed nami – powiedział we wtorek prezydent Warszawy i kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski.

Prezydent Warszawy i kandydat Koalicji Obywatelskiej (KO) na prezydenta Rafał Trzaskowski powiedział we wtorek, że spotkania tego typu jak Grupa Bilderberg pomagają w budowaniu wiedzy na temat wyzwań, które są przed nami – podaje portal „Bankier.pl”.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1211.62 PLN    (5.5%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Trzaskowski został zapytany podczas wtorkowej konferencji prasowej o ewentualne związki z Grupą Bilderberg. „Byłem raz na spotkaniu Grupy Bilderberg, gdzie spotykają się premierzy, prezydenci, szefowie największych światowych firm, gdzie spotykają się eksperci, zajmujący się największymi wyzwaniami. Rozmawialiśmy o cyberbezpieczeństwie, o sztucznej inteligencji, o zagrożeniach płynących ze strony Rosji, o rywalizacji z Chinami, z największymi autorytetami świata” – odpowiedział.

„Tego typu nieformalne spotkania pomagają w tym, żeby budować przede wszystkim wiedzę na temat tych wyzwań, które przed nami” – dodał.

Podkreślił także, że na wspomniane spotkanie zaprosił go Radosław Sikorski.

Zdaniem Trzaskowskiego obecny rząd „nie ma żadnych takich kontaktów, bo odwraca się od swoich partnerów”.

Grupa Bilderberg jest tajnym, międzynarodowym stowarzyszeniem. Należą do niego osoby ze świata polityki i gospodarki. Spotkania grupy organizowane są co roku. Bierze w nich udział od 120 do 150 zaproszonych osób, m.in. najwyższej rangi polityków, członków zarządów wielkich międzynarodowych instytucji, znaczących fundacji, banków oraz korporacji o globalnym zasięgu i wpływie. Podczas spotkań omawiane są bieżące sprawy związane z bezpieczeństwem, polityką i gospodarką.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W czasie konferencji Rafał Trzaskowski został także zapytany, czy w Warszawie będzie ulica Lecha Kaczyńskiego. „Mówię cały czas dokładnie to samo zdanie: zgłoszę taką inicjatywę po całym festiwalu wyborczym, bo sprawa jest zbyt poważna, żeby była uwikłana w kwestie wyborów” – powiedział.

Zobacz także: Krzysztof Bosak: Trzaskowski jest wygodny dla PIS

m.bankier.pl / kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz