23-letni obywatel Ukrainy, który udusił swojego rodaka, a potem próbował podpalić budynek, w którym zostawił jego zwłoki, usłyszał zarzut zabójstwa. Grozi mu dożywotnie więzienie.

Pomorscy policjanci od początku lutego 2024 roku prowadzili śledztwo pod nadzorem w sprawie zabójstwa, do którego doszło w jednym z pustostanów na terenie Gdańska. W piątek policja poinformowała, że zarzuty w tej sprawie usłyszał 23-letni Ukrainiec.

Sprawa dotyczyła zabójstwa 43-letniego obywatela Ukrainy w jednym z pustostanów na terenie Gdańska. Z ustaleń śledczych wynikało, że nieznany jeszcze wtedy sprawca najpierw za pomocą przewodu elektrycznego udusił 43-latka, a następnie podpalił pustostan uciekając z miejsca zdarzenia.

Przeczytaj: RMF: zarzut poczwórnego zabójstwa dla Ukraińca. Makabryczne odkrycie w warszawskiej kamienicy

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, którzy ustalali świadków zdarzenia i przeglądali zapisy z kamer monitoringu ustalili tożsamość 23-letniego mężczyzny podejrzanego o dokonanie tej zbrodni. Na podstawie postanowienia wydanego przez Prokuraturę Okręgową w Gdańsku, w poniedziałek, 23-latek został zatrzymany i doprowadzony przed wymiar sprawiedliwości.

Mężczyźnie przedstawiono zarzut zabójstwa oraz uszkodzenia mienia o znacznej wartości.  Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Decyzją sądu na wniosek prokuratury trafił na 3 miesiące do aresztu.

Czytaj także: Ukrainiec podciął kobiecie gardło i zadał dwie rany kłute szyi. Odpowie za usiłowanie zabójstwa

Zobacz: 15 lat więzienia dla Ukraińca, który zabił Polaka siekierą. „Nie wie, dlaczego to zrobił”

pomorska.policja.gov.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply