Funkcjonariusze Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego z Poznania razem z Żandarmerią Wojskową zatrzymali 3 osoby – prezesów gdańskiej i warszawskiej spółki oraz byłego oficera Wojska Polskiego. Podejrzenia są związane z nieprawidłowościami przy organizowaniu przetargu na zakup sprzętu i usług na potrzeby Sił Zbrojnych RP. Zatrzymania zostały przeprowadzone na terenie Warszawy, Bydgoszczy i Gdańska.

W środę Centralne Biuro Antykorupcyjne (CBA) poinformowało, że funkcjonariusze CBA wspólnie z Żandarmerią Wojskową zatrzymali 3 osoby w związku z podejrzeniami dotyczącymi nieprawidłowości przy organizowaniu przetargu na zakup usług i sprzętu dla armii. Zatrzymani zostali prezesi spółek w Gdańsku i Warszawie, a także były oficer Wojska Polskiego – podaje Polska Agencja Prasowa (PAP). Do zatrzymań doszło na terenie Warszawy, Bydgoszczy i Gdańska.

Czytamy, że materiał dowodowy w sprawie został zebrany przez Służbę Kontrwywiadu Wojskowego. W toku śledztwa ujawniono, że do przestępstw korupcyjnych dochodziło pomiędzy żołnierzami odpowiedzialnymi za przeprowadzenie przetargu i biznesmenami. W wyniku wspomnianych przestępstw ujawnione miały zostać warunki oferty przetargowej.

Jeden z zatrzymanych, w zamian za łapówkę, przekazywał informacje objęte tajemnicą służbową. Dzięki ujawnieniu informacji określone firmy zdobywały przy przetargach uprzywilejowaną pozycję.

Do zatrzymań doszło na terenie Warszawy, Bydgoszczy i Gdańska.

Wydział ds. Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Gdańsku postawił wszystkim trzem zatrzymanym mężczyznom zarzuty.

Zobacz także: Śledztwem w sprawie awarii Czajki zajmie się CBA

pap / wnp.pl / kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz