Serwis społecznościowy Twitter uznał we wtorek, że dwa tweety prezydenta USA Donalda Trumpa „potencjalnie wprowadzają w błąd”. W odpowiedzi na ten zarzut prezydent USA oskarżył Twittera o „mieszanie się w wybory prezydenckie”.

We wtorek serwis społecznościowy Twitter uznał, że dwa tweety prezydenta USA Donalda Trumpa „potencjalnie wprowadzają w błąd” – informuje agencja Reuters. W odpowiedzi na zarzut serwisu prezydent USA oskarżył Twittera o „mieszanie się w wybory prezydenckie”. Jest to pierwszy przypadek, gdy serwis zamieścił ostrzegawcze adnotacje pod tweetami urzędującego prezydenta USA.

Wpisy „potencjalnie wprowadzające w błąd” dotyczyły kwestii głosowania korespondencyjnego w Stanach Zjednoczonych. Trump napisał, że „nie ma szans” aby taka forma nie skutkowała wyborczymi oszustwami. Krytykował także władze Kalifornii z powodu prób wprowadzenia powszechnej możliwości głosowania w ten sposób.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zobacz także: Chińska dyplomacja oskarża USA o ingerowanie w Hongkongu

Pod wpisami prezydenta USA znalazły się niebieskie wykrzykniki oraz adnotacja „poznaj fakty na temat korespondencyjnego głosowania”.

Trump w odpowiedzi na komunikat Twittera napisał, że serwis usiłuje „mieszać się w wybory prezydenckie 2020”. Podkreślił też, że jego zdaniem dochodzi w tym przypadku do „krępowania wolności słowa”.

Twitter broni się sugerując, że jego działania miały na celu umożliwienie użytkownikom poznania szerszego kontekstu sytuacji.

„Te tweety ( tutaj i tutaj red.) zawierają potencjalnie wprowadzające w błąd informacje na temat procesów głosowania i zostały oznaczone etykietami, aby przedstawić dodatkowy kontekst głosowania korespondencyjnego” – powiedziała rzecznik Twittera Katie Rosborough w rozmowie z „CNN”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zwolennikami poszerzenia możliwości głosowania korespondencyjnego są w USA Demokraci. Uważają oni, że w okresie podwyższonego zagrożenia epidemicznego taki sposób głosowania jest najbezpieczniejszy. Republikanie są z kolei zdania, że tego typu głosowanie może prowadzić do poważnych oszustw wyborczych.

Zobacz także: WHO wstrzymała testy kliniczne leku, który zażywał Trump, by chronić się przed COVID-19

reuters.com / edition.cnn.com / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz