Prokuratura w Głogowie nie będzie prowadzić postępowania w sprawie tajemniczej śmierci radnego tego miasta, Pawła Chruszcza.

„Śledztwo w sprawie śmierci głogowskiego radnego Pawła Ch. zostało przekazane Prokuraturze Okręgowej w Legnicy. Zostanie ono także objęte nadzorem Prokuratury Krajowej” – portal wPolityce cytuje komunikat Prokuratury Krajowej. Do tej pory postępowanie przygotowawcze w sprawie tajemniczej śmierci znanego ze swojej aktywności członka rady miejskiej Głogowa prowadziła miejscowa Prokuratura Rejonowa.

Paweł Chruszcz, wieloletni działacz Młodzieży Wszechpolskiej, został w 2014 roku radnym miasta, startując z utworzonego przez siebie komitetu wyborczego. Nie należał do żadnej partii politycznej. Był w mieście bardzo znany jako aktywny radny, chętnie komunikujący się z mieszkańcami i interweniujący w wielu zgłaszanych sprawach. „To był jeden z najbardziej pracowitych radnych. Kiedy się czegoś podejmował, nie odpuszczał. Chciał być blisko mieszkańców i traktował to zajęcie poważnie. Jako jedyny umieścił na stronie internetowej ratusza swój telefon i e-mail– badający sprawę „Dziennik Gazeta Prawna” cytuje Andrzeja Kolińskiego, przewodniczącego rady miasta Głogowa.

31 maja Chruszcz został odnaleziony martwy w miejscowości oddalonej około 10 km od Głogowa w ramach akcji poszukiwawczej, rozpoczętej po zgłoszenia o jego zaginięciu dokonanym dzień wcześniej. Śledczy do tej pory nie przedstawili jednoznacznej oceny tego czy osoby trzecie przyczyniły się do śmierci lokalnego polityka.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Chruszcz zajmował się między innymi problemem bardzo wysokiego stężenia arsenu w powietrzu w Głogowie, co wiązał z aktywnością miejscowej huty należącej do KGHM. Badał także sprawę sprzedaży prywatnemu inwestorowi jednego z głogowskich przedszkoli, co według Chruszcza odbyło się po znacznie zaniżonej cenie. Miasto przeprowadziło transakcję w trybie bezprzetargowym a kupcem okazał się znajomy prezydenta miasta. Na tym tle doszło do konfliktu między dociekliwym radnym a prezydentem Głogowa Rafaelem Rokaszewiczem. Ten ostatni podał nawet Chruszcza do sądu pod pretekstem obrazy funkcjonariusza publicznego. Były szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Maciej Wąsik potwierdził gazecie, że miał spotkać się z Chruszczem by porozmawiać o sprawie sprzedaży głogowskiego przedszkola.

Cytowany anonimowo przez „Dziennik Gazeta Prawna” przyjaciel Chruszcza stwierdził, że polityk wydawał się w ostatnich dniach „zastraszony”. Jego profil na Facebooku został zlikwidowany na kilka dni przed śmiercią Chruszcza, ale konto na Twitterze działało jeszcze w czasie gdy go poszukiwano i zostało usunięte na krótko przed jego odnalezieniem. Kibice klubu piłkarskiego Chrobry Głogów, który był wspierany przez Chruszcza, twierdzą, że w czasie poszukiwań telefon radnego został zlokalizowany kolejno w dwóch różnych miejscach.

wpolityce.pl/http://wiadomosci.dziennik.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz