Według rankingu portalu Kitco.com firma KGHM Polska Miedź została w ubiegłym roku największym na świecie producentem srebra.

Mamy złoto w srebrze KGHM największym producentem srebra na świecie! (dane za 2020 rok – KitcoNews). Działamy dalej! – napisał na Twitterze prezes Marcin Chludziński.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W oparciu o ubiegłoroczne dane portal Kitco.com uznał, że KGHM jest największym producentem srebra na świecie.

„Tak dobry wynik KGHM w rankingu portalu Kitco.com to efekt naszych konsekwentnych działań, zaangażowania załogi i skutecznej strategii firmy. Mimo niesprzyjających warunków związanych z sytuacja pandemiczną poprawiliśmy parametry produkcji. KGHM po raz kolejny udowadnia, że ma ogromny potencjał i jest gigantem w branży wydobywczej. Działamy dalej” – powiedział Chludziński w rozmowie z PAP.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: RMF: Światowa gorączka srebra umacnia KGHM

Portal „Business Insider” podkreśla, że KITCO, światowy autorytet w zakresie metali szlachetnych oraz sprzedawca produktów sztabkowych, uznany za wiodącego przedstawiciela w zakresie informacji o towarach, informuje, że KGHM ma największą kopalnię (Rudna-Polkowice-Sierszowice-Lubin), z produkcją 39,2 mln uncji srebra w ubiegłym roku (rok wcześniej 40,2 mln uncji). Polska spółka pozyskuje srebro z rudy, która głównie zawiera miedź.

pap / businessinsider.com.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz