Łukasz Szumowski hospitalizowany z koronawirusem

Były minister zdrowia Łukasz Szumowski trafił do szpitala z koronawirusem i jest mu podawany tlen. Zaledwie pod koniec września polityk twierdził, że wyleczył się z COVID-19.

Łukasz Szumowski trafił z koronawirusem do szpitala – dowiedział się we watorek nieoficjalnie portal Wirtualna Polska. Później doniesienia te potwierdziły Money.pl i Polsat News. Według ustaleń Wp.pl polityk ma „widoczne objawy” i prawdopodobnie jest leczony w Centralnym Szpitalu Klinicznym Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie.

Jak dowiedział się Polsat News, Szumowskiemu jest podawany tlen, ale oddycha on swobodnie.

Portalowi Money.pl udało się skontaktować z byłym ministrem, który potwierdził, że jest chory i przebywa w szpitalu. Na pytanie o samopoczucie odpowiedział: „bywało lepiej”.

Co ciekawe, 28 września media podały, że Łukasz Szumowski zaraził się koronawirusem, a już następnego dnia byłego ministra widziano na zakupach. „Miałem COVID, ale jestem już zdrowy” – tłumaczył się Szumowski Super Expressowi. „Najgorsze minęło” – przekonywał. W dniu, w którym Szumowskiego widziano w sklepie, miała mu się skończyć kwarantanna. Podawano wówczas także, że koronawirusem zaraziły się trzy osoby z jego rodziny – rodzice i najmłodsza z córek. Pierwszą osobą w rodzinie Szumowskich, u której wykryto koronawirusa, był jego ojciec.

W dzisiejszej rozmowie z Money.pl Szumowski tłumaczył, że pozytywny wynik testu na koronawirusa u niego we wrześniu mógł być „fałszywie dodatni, co czasem, przy tak czułej metodzie, się zdarza”. Po przejściu 10-dniowej kwarantanny polityk nie był ponownie badany, ponieważ nie miał objawów.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Szumowski: Jesienią może nastąpić w Polsce drugi szczyt epidemii

Kresy.pl / wp.pl / money.pl / polsatnews.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz