W najnowszym sondażu Kantar Millward Brown wyraźnie zmalała przewaga partii rządzącej nad główną siłą opozycji, która uzyskała wzrost poparcia.

Według najnowszego sondażu przygotowanego przez Kantar Millward Brown na zlecenie telewizji TVN Prawo i Sprawiedliwości może liczyć na poparcie 33% głosujących. W porównaniu do poprzedniego sondażu partia rządząca odnotowała poważną stratę 5 punktów procentowych poparcia.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jednocześnie także o pięć punktów procentowych wzrosło poparcie dla głównej siły opozycyjnej Platformy Obywatelskiej. Chęć głosowania na PO wyraziło 26 zdecydowanych na wybór konkretnej partii respondentów. Po 7% otrzymały ruch Kukiz ’15 oraz Sojusz Lewicy Demokratycznej. Poparcie dla Kukiz ’15 wzrosło o 3 punkty procentowe, a dla SLD o 2 punkty procentowe.

Pozostałe partie nie zdołałyby przekroczyć progu wyborczego do Sejmu. Polskie Stronnictwo Ludowe poparło bowiem tylko 4% respondentów – poparcie dla tej partii nie zmieniło się. Największy spadek poparcia odnotowała natomiast w sondażu Nowoczesna, na którą chciało głosować tylko 3% pytanych, czyli aż o 4 punkty procentowe mniej niż w poprzednim badaniu. Taka sama proporcja respondentów chciałaby głosować na skrajnie lewicową partię Razem (spadek o 1 punkt procentowy). O 3 punkty procentowe spadło poparcie dla konserwatywno-liberalnej partii Wolność, do 2%. Do sondażu wraca Ruchu Narodowy. Wolę głosowania na narodowców wyraził 1% pytanych. Natomiast 0% uzyskała partia Teraz założona przez byłego szefa Nowoczesnej Ryszarda Petru.

Czytaj także: PiS kapituluje przed Unią Europejską – ustawa o SN nowelizowana

rp.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    lp :

    Za „robienie laski” Naszemu Najważniejszemu Sojusznikowi i Żydom oraz ciągłe nadstawienie (…) banderowcom pis popłynie w najbliższych wyborach, czego szczerze mu życzę. Żal tylko, że póki co nie ma partii na którą można by z przekonaniem głosować.