Poseł niezależny i lider Ruchu Narodowego przewiduje upadek partii rządzącej na skutek demoralizacji jej działaczy. Mają się do niego przyczynić gry wokół „rekonstrukcji” rządu.

Dyskusje na temat zmian w rządzie Winnicki ocenił w swoim wpisie na Facebooku jako „przeciek kontrolowany” zarządzony przez Jarosława Kaczyńskiego „do kilku redakcji”. Ocenia to jako jeden „ze zwiastunów upadku PiSu”. Jak zaznacza narodowiec przyczyną kryzysu partii rządzącej ma być nie „zniecierpliwienie, rozczarowanie czy gniew elektoratu, jak mówią niektórzy” bo „dla 95 a może i 99% elektoratu zwroty akcji toczące się przez ostatnie miesiące w tej sprawie i emocjonujące zwłaszcza polit-dziennikarską cześć Twittera są niedostrzegalne”. Według Winnickiego gra „rekonstrukcją” spowoduje demoralizację działaczy PiS.

Winnicki opisuje formację rządzącą jako tę, która „szybko obrosła tłuszczem stanowisk, przywilejów, synekur – co zresztą nie odróżnia jej od poprzedników”, a przy tym „Rekordowo szybko, nawet na tle postkomuny i PO, napompowała się również mnóstwem arogancji i pychy”. Dostęp do „tortu” działa według Winnickiego i mobilizująco na działaczy PiS i jednocześnie demoralizująco.  „Nie widać w tym podejściu surowej dyscypliny karnej armii, maszerującej zwartym szeregiem przez trudne a niewdzięczne ale gruntowne reformy państwa” – napisał poseł – „Widać raczej „bibę” wygłodniałego pospolitego ruszenia, które jedząc, pijąc i popuszczając pasa bardziej pozoruje budowę warownego zamku, niż jej rzeczywiście dokonuje”.

Według lidera narodowców, spekulacje o zmianach w rządzie są tak demoralizujące ponieważ „wszyscy, a zwłaszcza kadry [PiS] widzą, i tutaj wchodzimy na temat rekonstrukcji, jak najważniejsze sprawy wagi państwowej służą za tło, za pretekst, za narzędzie do rozgrywek personalnych. Ustawy są pisane a instytucje powoływane, likwidowane i zmieniane pod konkretne osoby czy grupy, pod doraźny interes partyjny. We wszystkich praktycznie dziedzinach życia publicznego”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Według Winnickiego działacze PiS widzą, że w obozie rządzącym „wszystko jest względne, płynne i chwilowe. Jak właściwie nie ma żadnych świętości oraz pewników. Jak wszystko – od urządzenia wewnętrznego państwa po politykę międzynarodową jest konwencją, grą, doraźnym rozstrzygnięciem”. Jedyną „świętością” pozostaje władza prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Poseł zastrzega, że kwestia „dekompozycji” obozu rządzącego nie jest kwestią najbliższego czasu i „potrwa jeszcze pewnie parę ładnych lat. Ale już dziś widać horyzont upadku zdemoralizowanej choć wszechpotężnej dziś centroprawicy”. Wzywa narodowców do „ciężkiej pracy” aby przygotowali się na ten moment, bo kryzysowi PiS może, według Winnickiego, towarzyszyć kryzys całego państwa.

Czytaj także: Winnicki troluje Karnowskiego: Zróbmy referendum w sprawie masowego przyjmowania Ukraińców

medianarodowe.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz