Publicysta Jacek Karnowski na przykładzie Niemiec skrytykował masową imigrację i podkreślił, że decyzje w tej sprawie należy podejmować w drodze referendum. Poseł Robert Winnicki na tej podstawie wezwał do przeprowadzenia referendum ws. masowej imigracją Ukraińców do Polski.

Jacek Karnowski, redaktor naczelny prorządowego tygodnika „Sieci Prawdy” krytycznie odniósł się do kwestii masowej imigracji, wskazując na zagrożenia, jakie ona ze sobą niesie. Punktem wyjścia była sytuacja polityczna w Niemczech – fiasko rozmów koalicyjnych i niemożność sformowania nowego rządu przez Angelę Merkel. Zasadniczym powodem braku porozumienia była kwestia migracji i polityki migracyjnej.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

5959 PLN    (27.08%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

– Przypadek niemiecki pokazuje, jak poważne skutki niesie ze sobą szerokie otwarcie granic i zgoda na przebudowę etniczną społeczeństwa – napisał w komentarzu na portalu wPolityce.pl Jacek Karnowski. Zaznaczył również, że „imigracja rzutuje na wszystkie dziedziny życia, zmienia rzeczywistość nawet tam, gdzie się nie spodziewamy” i „wyraźnie dzieli społeczeństwa”.

Publicysta stawia w tym kontekście pytanie, „co by było, gdyby do naszych polskich konfliktów doszedł także ten wymiar?”. I odpowiada: „jeszcze trudniej byłoby o porozumienie, o zgodę, o współpracę. Niemców imigracja podzieliła, nas – w sensie wspólnoty – mogłaby ostatecznie rozerwać”.

– Masowa imigracja jest zjawiskiem tak fundamentalnie zmieniającym życie społeczne, że żaden rząd nie ma prawa podejmować zasadniczych decyzji w tej sferze bez jasnego mandatu społecznego – pisze Karnowski. Podkreśla, że tu nie wystarczy mandat wyborczy i potrzebne jest referendum.

PRZECZYTAJ: Więcej imigrantów spoza UE przybyło do Polski niż do Niemiec

Tekst Jacka Karnowskiego, który w domyśle miał na myśli migrantów z krajów muzułmańskich, spotkał się z reakcją posła Roberta Winnickiego, lidera Ruchu Narodowego, który powołując się na artykuł wezwał na Twitterze do przeprowadzenia referendum ws. masowej imigracji Ukraińców do Polski:

– Podpisuję się pod artykułem oburącz: czas najwyższy na poważną debatę nad masową imigracją ukraińską do Polski. Wobec której (przy wszystkich różnicach między Ukraińcami a przybyszami z Afryki czy Azji na korzyść PL) rząd PiS jest równie beztroski co Merkel wobec fali spoza Europy.

– Konkluzje artykułu również do zastosowania w warunkach polskich już dziś – i to pilnie. Naród powinien wypowiedzieć się w referendum czy zgadza się na tak masowy napływ imigrantów zza Buga do Polski – dodał polityk Ruchu Narodowego.

Później Winnicki zamieścił na Twitterze sondę, pytając: „Czy rząd powinien zorganizować referendum ws. zgody bądź braku zgody Polaków na masową imigrację do naszego kraju, zmieniającą strukturę etniczną, narodowościową? Zarówno spoza Europy jak i zza wschodniej granicy (Ukraińcy)? Uważasz, że to ważny temat? -podaj dalej”. Po paru godzinach ponad 80 proc. głosów było na „tak”.

Ukraina Plus

Na tę kwestię zwracał też uwagę Stanisław Tyszka, wicemarszałek Sejmu z ramienia Kukiz’15. Niedawno komentując dwa lata rządów PiS powiedział, że realizuje on w istocie program „Ukraina plus”, ściągając do Polski pracowników z Ukrainy.

– Program, ten jak ogłosił minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki polega na uzupełnianiu braków na rynku pracy pracownikami z Ukrainy – powiedział poseł Kukiz’15.

Do kwestii „Ukraina plus” odniósł się również na Twitterze. – Znacie cywilizowane państwo, które przyjęło 1,5 miliona imigrantów ekonomicznych bez żadnej dyskusji o skutkach gospodarczo-społecznych? – pytał Tyszka. Zaznaczył też, że np. w Wielkiej Brytanii, dokąd wyemigrowało za praca wielu Polaków, była i jest powszechna debata na temat imigracji ekonomicznej.

Już wcześniej Tyszka powiedział, że plan Morawieckiego to plan ukrainizacji polskiego rynku pracy. Minister Morawiecki powiedział, że trzeba uzupełnić ubytek na rynku pracy i zaproponował zaproszenie aż 2 mln Ukraińców w perspektywie lat. Oznacza to oczywiście białą flagę ws. ściągnięcia z powrotem polskich emigrantów. Każdy polski rząd powinien mieć naczelny priorytet: sprowadzić ich do Polski – mówił we wrześniu 2016 roku.

Przeczytaj: Tyszka o skali emigracji Polaków i imigracji Ukraińców: głupki PO-PiSowe dają się mamić tanią propagandą

twitter.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz