„Min. Morawiecki powiedział, że trzeba uzupełnić ubytek na rynku pracy i zaproponował zaproszenie aż 2 mln Ukraińców w perspektywie lat. Oznacza to oczywiście białą flagę ws. ściągnięcia z powrotem polskich emigrantów. Każdy polski rząd powinien mieć naczelny priorytet: sprowadzić ich do Polski”:

– W Krynicy okazało się, że plan Morawieckiego to plan ukrainizacji polskiego rynku pracy– powiedział na antenie Polsatu wicemarszałek Sejmu z ramienia Kukiz’15, Stanisław Tyszka, odnosząc się do zapowiedzi wicepremiera ws. planów masowego ściągnięcia do Polski ukraińskich pracowników.

– Minister Morawiecki powiedział, że trzeba uzupełnić ubytek na rynku pracy i zaproponował zaproszenie aż 2 mln Ukraińców w perspektywie lat. To mnie trochę zdziwiło. 2,5 mln młodych osób zagłosowało nogami przeciwko III RP i wyemigrowało do krajów gdzie są niższe podatki, gdzie nie ma takiego kolesiostwa. I to jest dla Polski katastrofa– tłumaczył Tyszka.

– Każdy polski rząd, powinien mieć jeden naczelny priorytet: sprowadzić ich do Polski. To można zrobić stosunkowo łatwo: zrobić rewolucję gospodarczą, takie podatki gdzie Polacy emigrują– dodał.

– Propozycja ukrainizacji polskiego rynku pracy to jest propozycja białej flagi. Czyli nie obniżymy kosztów pracy, nie uprościmy sposobu prowadzenia działalności gospodarczej. To skandaliczne i nieakceptowalne, nie ma wizji dla Polski –podkreślił wicemarszałek Sejmu.

Wicemarszałek Tyszka uzupełnił też swoją wypowiedź wpisem na Facebooku.

– Strategicznym celem Państwa Polskiego powinno być ściągnięcie do Polski rodaków, którzy wyemigrowali. Celem rządu PiS jest tymczasem ściągnięcie tu Ukraińców…– dodawał Tyszka na Facebooku.

– Oznacza to oczywiście białą flagę w sprawie ściągnięcia z powrotem emigrantów. To jest tak kluczowa strategicznie zapowiedź, że w normalnym państwie od paru dni mówiłoby się tylko o tym– podkreślił w swoim wpisie polityk Kukiz’15. Jego zdaniem, emigracja 2,5 miliona młodych ludzi to dla Polski gospodarcza i kulturowa katastrofa.

Każdy polski rząd, powinien mieć jeden naczelny priorytet: sprowadzić ich z powrotem do Polski. Można to zrobić przez rewolucję gospodarczą, przez obniżenie kosztów pracy, radykalne uproszczenie podatków i regulacji działalności gospodarczej. To te elementy przyciągają Polaków do W.Brytanii. Ale rząd PiS nigdy tego nie zrobi. W Wielkiej Brytanii są też oczywiście JOW-y. I tu wracamy do warunków prawdziwej (a nie „dobrej”) zmiany w Polsce. Bez zmiany chorych podstaw ustrojowych III RP nic się zasadniczo nie zmieni– uważa Tyszka.

Plan Morawieckiego: zaprosimy setki tysięcy Ukraińców

„Będę starał się, by nastąpiło przyjazne zaproszenie kilkuset tysięcy ukraińskich pracowników do Polski”zadeklarował w Krynicywicepremier Mateusz Morawiecki, którego zdaniem ubytki na polskim rynku pracy należy uzupełniać Ukraińcami. W perspektywie lat do Polski miałoby przyjechać z kolei ok. 2 mln obywateli Ukrainy. Działania te poparli również prezes ZPP Cezary Kaźmierczak oraz wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Bartosz Marczuk.

Przeczytaj: Wicepremier Morawiecki chce ściągnąć do Polski kilkaset tys. pracowników z Ukrainy

Krytycznie to propozycji wiceministra rządu PiS odniósł się w rozmowie z Kresami.pl Paweł Kukiz:

„Dramat polega na tym, że przez ten ucisk fiskalny Polacy są wypędzani z Polski, a na ich miejsce sprowadza się tańszych pracowników, w tym z Ukrainy. Po to, by utrzymał się system służący pewnym uprzywilejowanym politycznie grupom interesów. Oni to wszystko rozpatrują nie z punktu widzenia interesów Polski, tylko z punktu widzenia swoich partykularnych interesów” .

Przeczytaj: Kukiz dla Kresów.pl przeciwko deklaracjom Morawieckiego ws. masowego ściągania Ukraińców do Polski

Przeczytaj również:

Dr Cezary Mech dla Kresów.pl: Ukraińcy obniżają Polakom wynagrodzenia i zmuszają ich do emigracji

300polityka.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. jaro7
    jaro7 :

    Bardzo dobrze mówi,niestety PiS działa antypolsko i tak będzie robił nadal.kupili sobie wyznawców za 5 stów,teraz dołożą mieszkania i …..róbta co chceta(zawołanie członków PiS).A Morawiecki nie okazał się tuzem polskiej gospodarki tylko kolejnym nieudacznikiem i oszustem.