Zdaniem Stanisława Tyszki, wicemarszałka Sejmu z ramienia Kukiz’15, rząd PiS przez dwa lata rządów realizuje w istocie program „Ukraina plus”, ściągając do Polski pracowników z Ukrainy.

Wicemarszałek Sejmu z ramienia Kukiz’15, Stanisław Tyszka, odniósł się do podsumowania 2 lat rządów PiS, które na wspólnej konferencji przedstawili premier Beata Szydło i prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jako największe sukcesy wskazano m. in. program Rodzina 500+, obniżenie wieku emerytalnego oraz uszczelnienie systemu podatkowego.Tyszka zwrócił uwagę na jedną z niezrealizowanych przez PiS obietnic, dotyczącą podniesienia kwoty wolnej od podatku dla obywateli.

– Posłowie co prawda cieszą się kwotą 30 tys. złotych, a obywatele nadal taką jak przed rządami PiS – powiedział polityk. Jego zdaniem, polityka podatkowa Prawa i Sprawiedliwości jest faktycznie kontynuacją działań PO. Wymienił tu „nieustanne podwyżki podatku VAT-u, PIT-u, cen energii, elektryczności, gazu”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

– To jest polityka wypychająca młodych ludzi z Polski – zaznaczył Tyszka. W tym kontekście, zarzucił partii rządzącej realizację programu „Ukraina plus”. – Program, ten jak ogłosił minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki polega na uzupełnianiu braków na rynku pracy pracownikami z Ukrainy – powiedział poseł Kukiz’15.

Już wcześniej Tyszka powiedział, że plan Morawieckiego to plan ukrainizacji polskiego rynku pracy. Minister Morawiecki powiedział, że trzeba uzupełnić ubytek na rynku pracy i zaproponował zaproszenie aż 2 mln Ukraińców w perspektywie lat. Oznacza to oczywiście białą flagę ws. ściągnięcia z powrotem polskich emigrantów. Każdy polski rząd powinien mieć naczelny priorytet: sprowadzić ich do Polski – mówił we wrześniu 2016 roku.

Przeczytaj: Tyszka o skali emigracji Polaków i imigracji Ukraińców: głupki PO-PiSowe dają się mamić tanią propagandą

Ponadto, wicemarszałek Sejmu wytknął partii Jarosława Kaczyńskiego nieudolność w sektorze służby zdrowia. Przypomniał, że PiS szumnie obiecywało likwidacje NFZ. – Nic się nie zmieniło. Ludzie cały czas czekają miesiącami, nawet latami na operacje – powiedział.

Do kwestii „Ukraina plus” odniósł się również na Twitterze. – Znacie cywilizowane państwo, które przyjęło 1,5 miliona imigrantów ekonomicznych bez żadnej dyskusji o skutkach gospodarczo-społecznych? – pytał Tyszka. Zaznaczył też, że np. w Wielkiej Brytanii, dokąd wyemigrowało za praca wielu Polaków, była i jest powszechna debata na temat imigracji ekonomicznej.

Dorzeczy.pl / twitter.com / Kresy.pl

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Gaetano :

    Wielkie brawa i słowa uznania dla pana Tyszki. Gość ujął to bardzo krótko i zwięźle. Pensje są zamrożone i nie ma żadnych podwyżek. Jest tylko propaganda o wzroście wynagrodzeń. Na wschodnich krańcach sytuacja jest dopiero tragiczna. Z tego, co słychać, to tam bardzo są faworyzowani ukry, którzy są coraz bardziej rozzuchwaleni i nie jest bynajmniej prawdą, jakoby Polacy nie podjęliby się „byle jakiej” pracy.
    Swoją drogą dobrze, że odpłynęli z K’15 ludzie dryfujący w stronę pisiatych, w dodatku ci mieniący się jako „narodowcy”, jak A.A. Ugrupowanie może na tym tylko zyskać.

  2. Accipiter :

    Celne podsumowanie poczynań rządu w temacie ukraińców. Można powiedzieć, że Polska też zaczyna mieć swoich „islamistów”. Ukry też nie integrują się, w dużej części utożsamiają się z ideologią bandery (narazie nie demonstrują tego, choć i takie przypadki są w naszej Ojczyźnie), majacoraz większe roszczenia socjalne (już dostają 500+, założyli swój zwiazek zawodowy). Może nie tą samą drogą ale w tym samym kierunku zmierzamy co Zachód.