Poseł Marek Jakubiak po raz kolejny dał wyraz swojemu sprzeciwowi wobec postulatu opuszczenia Unii Europejskiej przez Polskę.

Marek Jakubiak, do niedawna czołowy poseł klubu parlamentarnego Kukiz ’15 a obecnie poseł niezrzeszony, wystąpił w niedzielę w magazynie telewizji wPolsce. W czasie rozmowy odniósł się między innymi do postulatu opuszczenia Unii Europejskiej przez Polskę. Postulat taki stawia Ruch Narodowy i konserwatywno-liberalna partia Wolność, które zamierzają stworzyć wspólną listę w przyszłorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

W czasie wywiadu Jakubiak zdecydowanie sprzeciwił się idei przywrócenia polityki celnej do kompetencji państw narodowych – „Co to znaczy >>do diabła z UE<<? Przecież to my jesteśmy Unią Europejską. Pan jest europejczykiem, ja jestem europejczykiem, Polska jest w Europie. Ja się pytam: co granice mamy wprowadzić? Cła mamy wprowadzić?”. Tłumacząc swoje stanowisko poseł stwierdził, że Unia Europejska powinna być „zrzeszeniem państw narodowych bez granic, bez ceł.” Opowiedział się też za tym aby „każde państwo miało swoją walutę”. Zapytany o to, czy jest za brakiem granic także w kontekście obecnego kryzysu migracyjnego, Jakubiak odpowiedział, że imigranci i tak nie będą przybywać do Polski ponieważ mogą liczyć na zdecydowane wyższe świadczenia socjalne we Francji czy Niemczech.

Jakubiak zadeklarował , że jest „otwarty” na rozmowy z Ruchem Narodowym i Wolnością. Jednocześnie podkreślił – „Ja nie jestem członkiem Ruchu Narodowego, nigdy nie byłem i nie będę”. Oskarżył Ruch Narodowy o to, że „zamyka się”.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

6328.82 PLN    (28.76%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Jeszcze w piątek Marek Jakubiak zdecydowanie zadeklarował, że jego stosunek do UE „jest diametralnie inny niż Ruchu Narodowego” i że sprzeciwia się opuszczeniu UE przez Polskę, a sama „Unia jest do reformowania”. Opowiadając się przeciw wystąpieniu Polski w Unii Europejskiej, Jakubiak sotro krytykował narodowców i stan Ruchu Narodowego określając jego działaczy „pseudonarodowcami”.

wpolsce.pl/kresy.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz