Ruch Narodowy i partia Wolność stworzyły koalicję wyborczą

W czwartek na konferencji prasowej w Sejmie liderzy Ruchu Narodowego i partii Wolność ogłosili powołanie koalicji wyborczej. Obie partie stworzą jedną listę w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

W środę 5 grudnia 2018 roku władze Partii Wolność i Ruchu Narodowego sfinalizowały rozmowy o wspólnym starcie i podpisały umowę powołującą do życia koalicję wyborczą, która w lutym 2019 roku zarejestruje koalicyjny komitet wyborczy na wybory do Parlamentu Europejskiego – napisały obie partie w oświadczeniu.

Ruch Narodowy i Wolność deklarują, że chcą wprowadzić do Europarlamentu silną reprezentację Polaków o poglądach antyunijnych, wolnościowych, konserwatywnych, narodowych i katolickich.

Koalicjanci chcą bronić Polskę przed “brukselskim centralizmem, lewicowymi tendencjami wspieranymi przez UE, zagranicznymi naciskami oraz reprezentowanie polskiego interesu narodowego na forum Parlamentu Europejskiego”.

Ruch Narodowy i Wolność wezwały pozostałe ugrupowania polityczne zbliżone do nich poglądami na UE i niepodległość Polski do zjednoczenia sił i przystąpienia do ich koalicji.

Jeśli tylko osoby, postacie, ruchy, środowiska, podpisujące się pod postulatem walki o suwerenność, przeciwko dyktatowi Brukseli, zechcą się dołączyć, to oczywiście – tak – jesteśmy otwarci, będziemy takie rozmowy prowadzili – zapowiedział na konferencji prasowej prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki.

Mamy tylko jeden wspólny punkt [programowy], za to silny – “do diabła z Unią”. Narodowcy mają program na Polexit, my mamy program na rozwalenie Unii Europejskiej. – mówił lider Wolności Janusz Korwin-Mikke. Polityk ujawnił, że chciałby, aby na liście wyborczej koalicji znalazł się poseł Marek Jakubiak.

CZYTAJ TAKŻE: Potrzeba strategii politycznej

Kresy.pl / Media Narodowe / Radio Maryja

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. Willgraf
  Willgraf :

  łączyć się bez względu na poglądy…bo za 5 lat banderowski policjant na zlecenie banderowskiego marszałka czy innego urzędnika w Polsce …każe zamykać w ramach byle pretekstu Polaków np: za mowę o Polsce….to już ostatnia szansa ….jeśli nie to KONIEC POLSKI

 2. KazimierzS
  KazimierzS :

  Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu !
  Tegoroczny Marsz Niepodległości był punktem przełomowym – 11 listopada 2018 roku, Rzeczpospolita ponownie wkroczyła na drogę wiodącą do pełnej suwerenności. Może to trwać dziesiątki lat, może dojść do rozlewu krwi, ale już jest kierunek, więc jest szansa. Czas wziąć się do pracy.

 3. 1000_szabel
  1000_szabel :

  I uważam to za dobrą decyzję. I niech u podstaw programowych koalicji będzie wolna, silna i niepodległa Polska. Stwórzcie po kilka sztandarowych wspólnych punktów programowych z zakresu polityki społecznej, gospodarczej, stwórzcie strategię działania przede wszystkim w kraju, ale też na arenie międzynarodowej. I na litość boską, przede wszystkim dotrzyjcie do ludzi, nie tych, którzy są za Wami, ale pozostałych, nie przekonujcie przekonanych, tylko nieprzekonanych i wejdźcie wreszcie do tego cyrku, który kiedyś był Sejmem i zróbcie porządek w kraju. Amen!