Były minister spraw zagranicznych i senator dla oceny obecnej polityki zagranicznej Polski użył słów, które można uznać za obelżywe.

Występując w programie telewizji TVN24 „Fakty po Faktach” Cimoszewicz komentował dzisiejszą decyzję Komisji Europejskiej o uruchomieniu procedury wynikającej z art. 7 Traktatu o Unii Europejskiej, która teoretycznie może prowadzić do nałożenia na Polskę sankcji, aż do zawieszenia w prawach członka włącznie.

W rozmowie z dziennikarzem TVN24 Cimoszewicz powiedział – „Departament Stanu USA zwracał uwagę na to samo, tak jak wiele instytucji międzynarodowych. To jest coś co oznacza zniszczenie wizerunku Polski jako państwa praworządnego. Staliśmy się państwem, które niedługo będzie zasługiwało na pogardę”.  Były polityk PZPR i SLD sięgnął po ostre porównania, jakimi próbował kompletnie zdezawuować stanowisko Polski w sporze z Komisją Europejską. Polską politykę zagraniczną opisywał wręcz obelżywymi słowami – „Wszedł cham w zabłoconych gumofilcach do salonu, wypróżnił się i rechocząc, mówi >>nic mi nie zrobicie<<„.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Cimoszewicz przedstawiał reformy prowadzone obecnie przez rząd PiS jako przywracające w Polsce system podobny do realnego socjalizmu. „To jest zmiana wizerunku i systemu politycznego, na taki, od którego odeszliśmy” – ocenił były polityk.

wiadomosci.dziennik.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz