Nowy Jork: 292 policjantów rannych po protestach Black Lives Matter

Z informacji do jakich dotarł Fox News wynika, że niemal 300 funkcjonariuszy policji w Nowym Jorku zostało rannych podczas protestów po śmierci George’a Floyda.

Jak informowaliśmy, w USA narastają uliczne zamieszki i rabunki w sytuacji protestów przeciw zabiciu przez policjanta jednego z czarnoskórych obywateli.

25 maja w Minneapolis w czasie zatrzymania czarnoskórego mężczyzny George’a Floyda jeden z policjantów przez dłuższy czas dociskał jego szyję kolanem tak długo, aż spowodował śmierć zatrzymanego. Policjant nie reagował przy tym na uwagi przechodniów o tym, że powoduje zagrożenie dla życia Floyda. Ostatecznie i sprawca morderstwa i jego koledzy z patrolu zostali aresztowani.

Po tym wydarzeniu policjanci w USA regularnie spotykają się z przemocą i napaściami na ulicach. Na budynkach malowane są sformułania takie „Fuck the police”, ACAB (ang. all cops are bastards) czy porównania policjantów do świń. Podobne hasła widnieją na transparentach protestujących. W całym kraju miały miejsce tysiące ataków na policjantów.

Zakres obrażeń u 292 funkcjonariuszy nie jest znany. Większość protestów miała charakter pokojowy, jednak poszczególne miasta w USA wykorzystywały organy ścigania, aby tłumić pojawiające się zamieszki, które w pewnej chwili przybrały takie rozmiary, że Donald Trump zagroził rozmieszczeniem sił zbrojnych na ulicach. Szef Departamentu Obrony Mark Esper sprzeciwił się jednak takiemu podejściu prezydenta.

W sobotę tysiące protestantów manifestowało swój sprzeciw w stolicy USA, Waszyngtonie, a także innych dużych miastach.

Oczekując kolejnych protestów Trump napisał na Twitterze „PRAWO I PORZĄDEK!” w solidarności z policją. Trump skrytykował urzędników państwowych i lokalnych za ich słabość w obliczu zamieszek. Przez media zostali oni znowu oskarżeni o reakcję zbyt surową.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz