Donald Trump planuje wysłać wojsko do przywrócenia porządku na ulicach

W poniedziałek prezydent USA Donald Trump zaapelował do gubernatorów o wykorzystanie oddziałów Gwardii Narodowej przeciwko wandalizmowi związanemu z odbywającymi się w USA zamieszkami, które wybuchły po śmierci George’a Floyda. Trump zapowiedział, że jeżeli władze stanowe nie dadzą rady zaprowadzić porządku, to użyje do pomocy wojska amerykańskiego. “Będę walczył, aby chronić kraj” – powiedział prezydent USA.

W czasie poniedziałkowego przemówienia w Ogrodzie Różanym przed Białym Domem prezydent USA Donald Trump wezwał gubernatorów do wykorzystania oddziałów Gwardii Narodowej w celu ukrócenia wandalizmu występującego podczas zamieszek, które wybuchły po śmierci czarnoskórego mężczyzny George’a Floyda – podaje “Fox News”. Podkreślił, że jeśli władze stanowe nie dadzą rady zaprowadzić porządku, to użyje do pomocy wojska amerykańskiego.

“Moim podstawowym i głównym obowiązkiem jako prezydenta jest obrona naszego wspaniałego kraju i ludzi” – rozpoczął przemówienie w Ogrodzie Różanym prezydent USA.

“Poleciłem każdemu gubernatorowi rozmieścić Gwardię Narodową w wystarczającej liczbie, aby zapanować nad zamieszkami” – dodał.

Prezydent potępił akty wandalizmu. Zwrócił uwagę, że niektóre z nich wyczerpują znamiona terroryzmu.

Po przemówieniu Donald Trump wraz ze swoim otoczeniem podeszli do ewangelickiego kościoła episkopalnego św. Jana, który został podpalony przez protestujących poprzedniej nocy. Policja użyła gazu aby umożliwić prezydentowi przejście. Towarzyszyli mu: prokurator generalny William Barr, córka i asystentka Białego Domu Ivanka Trump, szef sztabu Mark Meadows i sekretarz obrony Mark Esper. Prezydent stanął przed kościołem i podniósł Biblię.

“Kończymy zamieszki i bezprawie, zakończymy to dzisiaj” – powiedział Trump.

Podkreślił, że zmobilizuje wszystkie możliwe środki wojskowe i cywile, aby zakończyć zamieszki.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W Stanach Zjednoczonych od kilku dni trwają protesty i zamieszki spowodowane śmiercią czarnoskórego mężczyzny George’a Floyda. Mężczyzna został zabity podczas policyjnej interwencji. Jak pisaliśmy w nocy z niedzieli na poniedziałek przed Białym Domem zniszczony został pomnik Tadeusza Kościuszki. Doszło także do podpalenia samochodów. Ogień pojawił się także w kościele ewangelickim św. Jana naprzeciw Białego Domu. Doszło do starć z policją. Demonstracje odbywają się w 40 miastach.

foxnews.com / twitter.com / kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply