Prezydent USA Donald Trump poinformował w niedzielę, że USA zamierzają uznać skrajnie lewicowy ruch Antifa za organizację terrorystyczną. Administracja Stanów Zjednoczonych zarzuca ekstremistom z Antify udział w aktach przemocy, do których doszło w czasie ostatnich demonstracji i zamieszek.

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump napisał w niedzielę na Facebooku, że USA zamierzają uznać skrajnie lewicowy ruch Antifa za organizację terrorystyczną. Przedstawiciele administracji USA zarzucają lewicowym bojówkom udział w aktach przemocy, do których doszło podczas ostatnich zamieszek i demonstracji.

Donald Trump nie podał szczegółów związanych ze sprawą. Wcześniej podkreślał, że skrajna lewica i anarchiści odpowiadają za akty przemocy w trwających od wtorku demonstracjach, do których doszło po śmierci czarnoskórego mężczyzny George’a Floyda.

Podobną opinię przedstawił w sobotę prokurator generalny USA William Barr. Podkreślił, że demonstracje zostały przejęte przez lewicowych ekstremistów, posiadających własne cele. W wielu przypadkach uczestnicy demonstracji malowali na murach skrajnie lewicowe symbole.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Antifa jest nieformalnym ruchem skrajnie lewicowych bojówek. Posiada swoje korzenie w Niemczech. Jak pisaliśmy, środowisko skrajnie lewicowych ekstremistów wielokrotnie dopuszczało się przemocy politycznej wobec swoich przeciwników.

Niemcy: Po raz kolejny podpalono auto rodziców deputowanego z AfD. Policja podejrzewa lewicowych ekstremistów

Starcia w Portland w czasie marszu oprotestowanego przez Antifę [+ Video]

Antifa próbowała rozbić antyimigrancką demonstrację – jej członkowie starli się z policją

Amerykańskie specsłużby ostrzegały przed Antifą już w zeszłym roku

facebook.com / politico.com / kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. jaro7
    jaro7 :

    WIELKIE BRAWA za tą decyzję,wreszcie ktos się wziął za tą lewacką bandyterkę która ma na sumieniu napady,zadymy i morderstwa.W Europie na to nie ma szans ,tu rządzi lewactwo więc nie skasują swoich bojówek,nadal bedą gnębić tylko prawicowe organizacje.Ale będzie szum ,dostana lewackie media apopleksji