W niedzielę podczas protestu „Black Lives Matter” w Bostonie, jego uczestnicy zniszczyli pomnik pierwszego czarnoskórego pułku żołnierzy podczas wojny domowej – przekazał portal Breitbart.

Jak poinformował portal Breitbart, podczas niedzielnych protestów „Black Lives Matter” w Bostonie wandale zniszczyli trzy miejsca pamięci w trzech różnych parkach. Jednym z nich był pomnik pułku biorącego udział w Wojnie Domowej złożonego z czarnoskórych żołnierzy.

Był to pomnik Roberta Goulda Shawa i 54 Pułku odsłonięty ponad 137 lat temu. Przedstawia on grupę czarnoskórych żołnierzy maszerujących do bitwy podczas amerykańskiej wojny domowej.

Zobacz też: W Warszawie zdewastowano pomnik Tadeusza Kościuszki [+FOTO]

Pomnik, który upamiętniał walkę czarnoskórych przeciwko niewolnictwu, został zamazany antypolicyjnymi hasłami, ale także przypomnieniem George’a Floyda, Afroamerykanina zabitego przez policję w Minneapolis w stanie Minnesota w zeszłym tygodniu.

Zobacz też: Strzelaniny w trakcie wystąpień społecznych w USA

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W poniedziałek na konferencji prasowej burmistrz Bostonu Martin J. Walsh wypowiedział się na temat wandalizmu. Pomnik 54 Pułku nazwał „najbardziej cenionym miejscem publicznym w mieście”.

„Ten pomnik jest święty dla czarnych mieszkańców Bostonu i całego naszego kraju” – przekazywał mediom Walsh. „To była ostatnia rzecz, której nasze miasto, całkiem szczerze, potrzebowało”.

Według portalu Boston Globe graffiti pojawiło się również na pomniku Jerzego Waszyngtona i na pomniku upamiętniającym zamachy 11 września.

Zobacz też: USA: Zdewastowano pomnik Kazimierza Pułaskiego. Napisy zostały już częściowo zamalowane

Kresy.pl/Breitbart
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz