W niedzielę podczas protestu “Black Lives Matter” w Bostonie, jego uczestnicy zniszczyli pomnik pierwszego czarnoskórego pułku żołnierzy podczas wojny domowej – przekazał portal Breitbart.

Jak poinformował portal Breitbart, podczas niedzielnych protestów “Black Lives Matter” w Bostonie wandale zniszczyli trzy miejsca pamięci w trzech różnych parkach. Jednym z nich był pomnik pułku biorącego udział w Wojnie Domowej złożonego z czarnoskórych żołnierzy.

Był to pomnik Roberta Goulda Shawa i 54 Pułku odsłonięty ponad 137 lat temu. Przedstawia on grupę czarnoskórych żołnierzy maszerujących do bitwy podczas amerykańskiej wojny domowej.

Zobacz też: W Warszawie zdewastowano pomnik Tadeusza Kościuszki [+FOTO]

Pomnik, który upamiętniał walkę czarnoskórych przeciwko niewolnictwu, został zamazany antypolicyjnymi hasłami, ale także przypomnieniem George’a Floyda, Afroamerykanina zabitego przez policję w Minneapolis w stanie Minnesota w zeszłym tygodniu.

Zobacz też: Strzelaniny w trakcie wystąpień społecznych w USA

W poniedziałek na konferencji prasowej burmistrz Bostonu Martin J. Walsh wypowiedział się na temat wandalizmu. Pomnik 54 Pułku nazwał “najbardziej cenionym miejscem publicznym w mieście”.

„Ten pomnik jest święty dla czarnych mieszkańców Bostonu i całego naszego kraju” – przekazywał mediom Walsh. „To była ostatnia rzecz, której nasze miasto, całkiem szczerze, potrzebowało”.

Według portalu Boston Globe graffiti pojawiło się również na pomniku Jerzego Waszyngtona i na pomniku upamiętniającym zamachy 11 września.

Zobacz też: USA: Zdewastowano pomnik Kazimierza Pułaskiego. Napisy zostały już częściowo zamalowane

Kresy.pl/Breitbart

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply