W Warszawie zdewastowano pomnik Tadeusza Kościuszki [+FOTO]

W nocy z wtorku na środę zdewastowany został pomnik Tadeusza Kościuszki w Warszawie. “Black Lives Matter” – napisano na cokole monumentu. To nawiązanie do protestów, które trwają od kilku dni w USA.

W nocy z wtorku na środę pomnik Tadeusza Kościuszki w Warszawie został zdewastowany. Na cokole monumentu napisano “Black Lives Matter”, co stanowi nawiązanie do trwających od kilku dni w USA protestów.

Pomnik Tadeusza Kościuszki w Warszawie, źr. Twitter

Pomnik Tadeusza Kościuszki w Warszawie, źr. Twitter

Pomnik Tadeusza Kościuszki stoi przy Placu Żelaznej Bramy w Warszawie. Jest kopią pomnika z Waszyngtonu, który został zdewastowany kilka dni temu.

Napis na pomniku został zauważony przez strażników miejskich, którzy patrolowali okolicę – podaje “Polsat News”. Po przepytaniu przechodniów i sprawdzeniu czy w okolicy nie ma sprawców, zgłosili fakt dewastacji pomnika do Zarządu Terenów Publicznych.

Do sprawy odniósł się na Twitterze prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. “Nie ma zgody na wandalizm. Zleciłem oczyszczenie pomnika Tadeusza Kościuszki w Warszawie, który został zdewastowany minionej nocy” – napisał Trzaskowski.

Napis na pomniku nawiązuje do haseł wznoszonych w USA przez lewicowych ekstremistów. Jak pisaliśmy, doniesienia medialne sugerowały, iż obecny prezydent Warszawy i kandydat Koalicji Obywatelskiej w nadchodzących wyborach prezydenckich Rafał Trzaskowski, miał organizować w stołecznym ratuszu szkolenia dla środowisk anarchistycznych i antypaństwowych, m.in. z zakresu „taktyk miejskich/ulicznej gimnastyki, czyli technik działania grupowego”. Tak wynikało z informacji podanych w zeszłym tygodniu przez portal „Życie Stolicy”. Jak czytamy, stołeczny ratusz miał w samym 2019 roku przeznaczyć na warsztaty dla lewicowych ekstremistów aż 3,6 mln złotych.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W Stanach Zjednoczonych od kilku dni trwają protesty i zamieszki spowodowane śmiercią czarnoskórego mężczyzny George’a Floyda. Mężczyzna został zabity przez funkcjonariusza podczas policyjnej interwencji.  W poniedziałek prezydent USA Donald Trump zaapelował do gubernatorów o wykorzystanie oddziałów Gwardii Narodowej.

twitter.com / polsatnews.pl / zyciestolicy.com / kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply