Krzysztof Bosak zaapelował o delegalizację Antify

W czasie wtorkowej konferencji prasowej kandydat Konfederacji na prezydenta Krzysztof Bosak wezwał do delegalizacji skrajnie lewicowej Antify. „Postulujemy wpisanie Antify na listę organizacji ekstremistycznych, terrorystycznych” – powiedział Bosak. Zaapelował także o wprowadzenie zakazu zagranicznego finansowania organizacji lewicowych.

Kandydat Konfederacji na prezydenta Krzysztof Bosak zaapelował podczas wtorkowej konferencji prasowej o delegalizację skrajnie lewicowej Antify. Podkreślił, że powinna ona zostać wpisana na listę organizacji terrorystycznych, ekstremistycznych. Zwrócił się także z apelem o wprowadzenie zakazu finansowania lewicowych organizacji z zagranicy.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Wiceprezes Ruchu Narodowego podkreślił, że lewicowi ekstremiści zajmują się akcjami sabotażowymi, wywołują zamieszki, szkolą ludzi do łamania prawa, robią krzywdę innym ludziom.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Krzysztof Bosak przypomniał, że kilka dni temu Donald Trump wpisał skrajnie lewicową Antifę na listę organizacji terrorystycznych. Wezwał polskie władze do podjęcia takich samych kroków.

„Mieliśmy też Antifę na gościnnych występach tu w Polsce. Przypomnijmy, że w 2011 roku w lokalu Krytyki Politycznej działacze tzw. Antify z Niemiec, którzy przyjechali tutaj żeby atakować Polaków w dniu Święta Niepodległości zostali zatrzymani z narzędziami służącymi do wyrządzania innym krzywdy, takimi jak: pałki teleskopowe, gaz i tym podobne – w lokalu intelektualnego środowiska Krytyki Politycznej. To pokazuje zjawisko doskonale znane z Zachodniej Europy, mianowicie, że elity uniwersyteckie, medialne, intelektualne, działacze organizacji pozarządowych i radykalni uliczni bojówkarze – te środowiska przenikają się. Niestety winny temu jest brak sprecyzowanej polityki państwa oraz tolerancja medialna” – powiedział Bosak.

Przypomniał także, że doniesienia medialne sugerowały, iż obecny prezydent Warszawy i kandydat Koalicji Obywatelskiej w nadchodzących wyborach prezydenckich Rafał Trzaskowski, miał organizować w stołecznym ratuszu szkolenia dla środowisk anarchistycznych i antypaństwowych, m.in. z zakresu „taktyk miejskich/ulicznej gimnastyki, czyli technik działania grupowego”. Tak wynikało z informacji podanych w zeszłym tygodniu przez portal „Życie Stolicy”. Jak czytamy, stołeczny ratusz miał w samym 2019 roku przeznaczyć na warsztaty dla lewicowych ekstremistów aż 3,6 mln złotych.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Bosak zaapelował także o wprowadzenie zakazu finansowania skrajnie lewicowych organizacji z zagranicy. Zwrócił uwagę, że sieć fundacji stworzonych prze Georga Sorosa wspiera ekstremistyczne ruchy w wielu państwach Europy, m.in. w Polsce. Podkreślił, że państwa takie jak: USA, Izrael czy Węgry posiadają przepisy prawne, ograniczające możliwość finansowania organizacji politycznych przez zagraniczne podmioty.

Zwrócił uwagę, że w Polsce istnieje zakaz finansowania z zagranicy partii politycznych i komitetów wyborczych, lecz nie dotyczy on fundacji prowadzących działalność społeczno-polityczną.

Przypomniał także, że w poprzedniej kadencji Sejmu prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki przedstawił projekt ustawy wprowadzającej zakaz finansowania takich organizacji z zagranicy. „Czemu rząd PIS nic z tym nie zrobił?” – dodał.

Przypomniał, że kilka dni temu w pobliżu Sejmu RP poseł Konfederacji Janusz Korwin-Mikke został zaatakowany przez lewicowych ekstremistów.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Antifa jest nieformalnym ruchem skrajnie lewicowych bojówek. Posiada swoje korzenie w Niemczech. Jak pisaliśmy, środowisko skrajnie lewicowych ekstremistów wielokrotnie dopuszczało się przemocy politycznej wobec swoich przeciwników.

Niemcy: Po raz kolejny podpalono auto rodziców deputowanego z AfD. Policja podejrzewa lewicowych ekstremistów

Starcia w Portland w czasie marszu oprotestowanego przez Antifę [+ Video]

Antifa próbowała rozbić antyimigrancką demonstrację – jej członkowie starli się z policją

Amerykańskie specsłużby ostrzegały przed Antifą już w zeszłym roku

youtube.com / kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    jaro7 :

    „To pokazuje zjawisko doskonale znane z Zachodniej Europy, mianowicie, że elity uniwersyteckie, medialne, intelektualne, działacze organizacji pozarządowych i radykalni uliczni bojówkarze – te środowiska przenikają się”. No i to jest jedna z odpowiedzi dlaczego tych bandziorów się nie delegalizuje ,druga że sa to potrzebne lewackim rzadom bojówki.Dzisiaj rzecznik Lewicy Żukowska dokonała prowokacji ,pisząc ‚jak się zapisać do antify’,pani Żukowska marzy o byciu terrorystką.?Jak się zapisać,prosze coś podpalić,kogoś zaatakować,coś ukraść.Wtedy ma pani pewne miejsce.