Znani senatorowie amerykańskiej Partii Republikańskiej skomentowali krytykujący ich wpis premiera Donalda Tuska. „Drogi Panie Premierze, możemy zacząć od przysłania Wam 300 000 migrantów, którzy co miesiąc przedostają się do Ameryki?” – proponuje Marco Rubio, były kandydat na prezydenta USA.

Jak pisaliśmy, premier Donald Tusk przekonywał w czwartek, że republikańscy senatorowie w Stanach Zjednoczonych powinni się wstydzić za zablokowanie pakietu pomocowego dla Ukrainy o wartości 60 miliardów dolarów. Jego zdaniem były prezydent USA Ronald Reagan „przewraca się w grobie”. Swój komentarz i apel do Partii Republikańskich Tusk zamieścił na Twitterze.

Wpis Tuska skomentował m.in. prominentny republikański senator Marco Rubio.

„Drogi Panie Premierze, możemy zacząć od przysłania Wam 300 000 migrantów, którzy co miesiąc przedostają się do Ameryki? To naprawdę pomogłoby nam poradzić sobie z inwazją na nasz kraj i znacząco przyczyniłoby się do przyjęcia ustawy pomocowej, którą chcesz, żebyśmy zatwierdzili” – napisał na X senator Rubio, wiceprzewodniczący senackiej komisji ds. wywiadu i były kandydat na prezydenta USA.

„Moje przesłanie dla Polski brzmi: Jeśli zostaliby ofiarą inwazji ośmiu milionów nielegalnych imigrantów, zrozumielibyśmy, że woleliby zająć się tym, zanim zajmą się Ukrainą” – powiedział Marco Rubio.

Słowa polskiego premiera skomentował również popularny senator Partii Republikańskiej, J. D. Vance.

„Nowy przywódca Polski, aresztujący politycznych oponentów i zawdzięczający bezpieczeństwo swojego kraju hojności mojego. Mógłby rozważyć okazanie trochę uznania, a przynajmniej stonować swoje własne, autorytarne zapędy” – napisał na X.

Wpis Tuska skomentował też Nile Gardiner, analityk ds. polityki międzynarodowej i były doradca premier Wielkiej Brytanii Margaret Thatcher. „Proszę pilnować własnego interesu, panie Donaldzie Tusk. Ronald Reagan uważałby Pana lewicowy rząd w Polsce za katastrofę” – napisał na X.

We wtorek szef MSZ Radosław Sikorski będąc gościem programu “19:30” na antenie TVP mówił, że w razie zwycięstwa Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w USA, Polska będzie musiała przemyśleć podwojenie pomocy dla Ukrainy.

Czytaj również: Senat USA odrzucił kompromisowy projekt, który miał zapewnić wsparcie Ukrainy – obrady trwają

X / PAP / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply