W USA opracowano 45 minutowe testy na koronawirusa

Jak podawała w sobotę Agencja Prasowa Reuters, w Stanach Zjednoczonych został opracowany test na koronawirusa, który pokazuje wyniki w 45 minut.

Urząd amerykańskiej administracji ds. żywności i leków, zaakceptował pierwszy szybki test diagnostyczny na koronawirusa. Dzięki niemu, obecność wirusa w organizmie może być wykryta w 45 minut – pisze Reuters.

Test, który został stworzony przez firmę z Kalifornii, otrzymał już autoryzację. Będzie on najpierw używany na oddziałach intensywnej terapii. Firma zacznie dostarczać sprzęt już w przyszłym tygodniu.

„Z nowym sprzętem wejdziemy w kolejną fazę testów, w której będą one bardziej dostępne dla obywateli, którzy tego potrzebują” – mówił w sobotę Sekretarz Zdrowia USA Alex Azar.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak już pisaliśmy wcześniej, sytuacja w Stanach Zjednoczonych pogarsza się. W Nowym Jorku z powodu koronawirusa został wprowadzony stan katastrofy – pisał Dailymail. Został on wprowadzony decyzją prezydenta Donalda Trumpa.

Do miasta zostanie wezwane amerykańskie wojsko, hotele, stadiony, akademiki i inne duże zabudowania zostaną przerobione na szpitale polowe. O wysłanie wojska prosił burmistrz tego miasta. „Występuje u nas 30 procent wszystkich przypadków z USA i 70% przypadków ze stanu Nowy Jork” – mówił. Czy nam się to podoba czy nie, jesteśmy epicentrum”

W stanie Nowy Jork jest najwięcej potwierdzonych przypadków COVID-19. Ponad 8000 potwierdzonych zakażeń i 56 przypadków śmiertelnych, w jeden dzień przybyło dwa tysiące nowych zarażonych osób. Ten skok jest przypisywany większej ilości robionych testów.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Przedstawiciele Pentagonu powiedzieli w piątek, że inżynierowie amerykańskiego wojska przygotowują się do przejęcia przynajmniej dziesięciu tysięcy hotelowych łóżek. Nie wykluczają również zajmowania obiektów sportowych czy akademików. Nowojorskie szpitale nie są w stanie hospitalizować wszystkich osób z koronawirusem, dochodzą do tego osoby cierpiące na inne choroby.

Narodowy Instytut Zdrowia USA obwieścił w piątek, że do końca przyszłego tygodnia w Stanach może być zdiagnozowanych nawet siedemdziesiąt tysięcy pacjentów. W piątek ta liczba przekroczyła dziewiętnaście i pół tysiąca.

Kresy/Reuters
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz