Stany Zjednoczone zaoferowały Słowacji sprzedaż 12 nowych śmigłowców uderzeniowych AH-1Z Viper za 1/3 ceny, w zamian za myśliwce MiG-29 wysłane na Ukrainę.

W środę słowacki minister obrony Jaroslav Nad’ poinformował, że w zamian za wysyłane na Ukrainę wycofane ze służby myśliwce MiG-29, Stany Zjednoczone zaoferowały Słowacji sprzedaż 12 nowych śmigłowców uderzeniowych AH-1Z Viper za 1/3 ceny.

Duńska Agencja Energii poinformowała, że zaprosiła operatora rurociągu Nord Stream 2 do udziału w wydobyciu z dna morskiego nieznanego obiektu odkrytego w pobliżu rurociągu. (więcej…)

UE

Węgry nie aresztowałyby prezydenta Rosji Władimira Putina, gdyby wjechał do kraju, powiedział w czwartek szef gabinetu premiera Viktora Orbana, dodając, że nie ma na to podstaw prawnych. (więcej…)

polski ksiądz Białorusina polskich żołnierzy

Służba prasowa Ministerstwa Spraw Zagranicznych Białorusi zaprzecza informacjom, które pojawiły się w polskich mediach o wezwaniu do polskiego MSZ chargé d'affaires Białorusi. (więcej…)

W czwartek 23 marca do użytku oddano sześć lokali przeznaczonych dla lekarzy i pielęgniarek z Ukrainy.

Dom to dar od jednej z lekarek i jej siostry, które dziesięć lat temu postanowiły przekazać go Caritas Diecezji Kieleckiej na cele społeczne.

– Przez długi czas nie wiedzieliśmy na co go przeznaczyć. Był on za mały, by otworzyć w nim większą placówkę, jak chociażby ośrodek zdrowia. Kiedy wybuchła wojna na Ukrainie, a do naszego kraju zaczęli napływać uchodźcy narodził się pomysł, by zorganizować w tym budynku mieszkania dla lekarzy z Ukrainy – informuje ks. Krzysztof Banasik, zastępca dyrektora kieleckiej Caritas.

Korea Północna przekazała w piątek, że przetestowała podwodny dron zdolny do przenoszenia broni jądrowej, zaprojektowany do generowania gigantycznego „radioaktywnego tsunami”, które zniszczyłoby morskie grupy uderzeniowe i porty.

Dron podczas ćwiczeń poruszał się pod wodą na głębokości od 80 do 150 metrów przez ponad 59 godzin i jego łądunek został zdetonowany w czwartek w wodach przy wschodnim wybrzeżu kraju. Broń nosi nazwę „Haeil”, czyli "Tsunami".

Oficjalna Koreańska Centralna Agencja Prasowa (organ prasowy z Korei Północnej) poinformowała, że ​​nowa broń, która może być użyta z wybrzeża lub holowana przez statki nawodne, została zbudowana w celu „potajemnej infiltracji wód operacyjnych i wytworzenia radioaktywnego tsunami na dużą skalę poprzez podwodną eksplozję” w celu zniszczenia floty wroga. grupy uderzeniowej czy portu. Projekt miał być rozwijany od 2012 roku i w ciągu ostatnich dwóch lat przetestowany 50 razy.

Pomóż nam dziś dopłynąć do brzegu! Nasz Dzienny koszt wynosi 723 PLN. Do Tej Pory zebraliśmy 0 PLN.
Załoga portalu Kresy.pl
0%