W niedzielę ukraińskie drony ostrzelały miejsce postoju rosyjskich śmigłowców w Soczi, w kraju Krasnodarskim na południu Rosji – poinformował portal Suspilne. Medium powołuje się na źródło w ukraińskim wywiadzie wojskowym (HUR). Rosyjskie media podają, że do ataku użyto dronów Bayraktar.

Portal Suspline podał, że w niedzielę ukraińskie drony ostrzelały miejsce postoju rosyjskich śmigłowców w Soczi (Kraj Krasnodarski na południu Rosji). Portal powołuje się na źródło w ukraińskim wywiadzie wojskowym (HUR). Operacja miała zostać przeprowadzona wspólnie z marynarką wojenną Ukrainy.

Aktualnie nie wiadomo, jakie szkody wyrządził atak.

Wcześniej w niedzielę rosyjskie kanały w serwisie Telegram informowały o dronie, który eksplodował w pobliżu międzynarodowego lotniska w Soczi. Loty zostały tam wstrzymane na pewien czas.

Suspilne podkreśla, powołując się na rosyjski kanał Shot, że był to pierwszy ukraiński atak na terytorium Kraju Krasnodarskiego przeprowadzony przy użyciu dronów Bayraktar.

W niedzielę ukraińskie drony miały zaatakować także w pobliżu Smoleńska.

Na początku września w Rosji miało miejsce kilka ataków z powietrza i ich prób, przeprowadzonych z użyciem dronów. Eksplozje zarejestrowano m.in. w rejonie Rostowa nad Donem i Moskwy. Rosjanie twierdzą, że ataki przeprowadzili Ukraińcy.

Dwa tygodnie wcześniej ukraiński dron spadł w centrum Moskwy. Wywołało to krytyczną reakcję Waszyngtonu. Siły zbrojne Ukrainy regularnie używają bezzałogowych aparatów latających do ataków na rosyjską stolicę.

Zobacz także: The Guardian: Ukraina chce z pomocą Zachodu uderzyć w fabryki dronów Shahed

suspilne.media / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply