W ciągu ostatnich 10 lat do Włoch przypłynęło ponad milion imigrantów – wynika z danych włoskiego MSW.

Dane włoskiego MSW obejmują okres począwszy od katastrofy kutra rybackiego koło wyspy Lampedusa. Od tamtego momentu łączna liczba ofiar na Morzu Śródziemnym to 28 tysięcy, a wśród nich 1140 dzieci – podaje w niedzielę portal WNP, powołując się na dane resortu spraw wewnętrznych Włoch.

W ciągu minionej dekady największa fala migracyjna miała miejsce w 2016 roku – przypłynęło wtedy 181 tysięcy migrantów. Z kolei w latach 2018-2020 odnotowano najmniejszy napływ.

W 2018 roku przybyło 23 tysiące osób, a w 2019 roku – 11,4 tys.

Liczba zaczęła znów wzrastać od 2020 roku, gdy do Włoch przypłynęło 34 tysiące migrantów. W 2021 roku przekroczyła 67 tys., a w ubiegłym roku – 105 tys.

Około 130 tysięcy migrantów dotarło od stycznia tego roku.

Przeczytaj: Rzym protestuje przeciwko finansowaniu przez Niemcy ściągania migrantów do Włoch. Odmowa Berlina

Kryzys migracyjny we Włoszech zaostrza się. Władze włoskich regionów buntują się przeciwko decyzji rządu o utworzeniu w każdym z nich ośrodków ds. repatriacji migrantów.

Liczba migrantów przybyłych do Włoch w ciągu pierwszych siedmiu miesięcy tego roku wzrosła ponad dwukrotnie w porównaniu z 2022 r. – podało w sierpniu włoskie MSW. Najwięcej łodzi z imigrantami przypływa w tym roku z Tunezji, a w ubiegłym roku była to Libia.

Zobacz także: Premier Włoch wzywa UE do pomocy w związku z falą migrantów

wnp.pl / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. RAFALXJXJXJ
    RAFALXJXJXJ :

    To dość słaby wynik zważywszy ile rząd Morawieckiego w ramach akcji wizowej sprowadził nielegalnie i po kryjomu przed opinią publiczną ok.500.000 imigrantów z Azji i Afryki i to w ciągu kilku lat – jak szaleć to szalec a po nas choćby potop panie Wawrzyk.