W czwartek premier Mateusz Morawiecki spotkał się z obecną kanclerz Niemiec Angelą Merkel. W Berlinie Prezes Rady Ministrów widział się również z liderem Socjaldemokratycznej Partii Niemiec (SPD) oraz kandydatem na nowego kanclerza Niemiec Olafem Scholzem.

Jak poinformowała Kancelaria Premiera, w czwartek premier Mateusz Morawiecki spotkał się z obecną kanclerz Niemiec Angelą Merkel. W Berlinie Prezes Rady Ministrów widział się również z liderem Socjaldemokratycznej Partii Niemiec (SPD) oraz kandydatem na nowego kanclerza Niemiec Olafem Scholzem.

To kontynuacja serii spotkań z europejskimi przywódcami, które mają na celu koordynację reakcji państw europejskich i członków NATO na działania hybrydowe Białorusi. Oprócz sytuacji na wschodniej granicy UE, przywódcy Polski i Niemiec omówili kwestie obecnego wzrostu cen energii i gazu w całej Europie.

Zobacz też:

Zobacz też

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

4161.49 PLN    (18.91%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

„Spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z kanclerz Angelą Merkel pokazało solidarność obu krajów wobec zaistniałego konfliktu wywołanego ze Wschodu. Szef polskiego rządu podkreślił, że reżim Łukaszenki testuje unijną granicę, wykorzystując w tym celu migrantów. Według Prezesa Rady Ministrów intencja białoruskiego reżimu jest jasna i chodzi w niej o destabilizację Wspólnoty. Zapewnił, że Polska zatrzymała falę migrantów, którzy próbowali przekroczyć granicę w nielegalny sposób” – poinformowała kancelaria.

Podczas wizyty poruszono również zagadnienia z zakresu energetyki, stanowiące kluczowe znaczenie w trwającym kryzysie. Ten temat oraz występujący kryzys geopolityczny jest swoistym zagrożeniem dla ładu europejskiego.

Premier Morawiecki spotkał się również z liderem Socjaldemokratycznej Partii Niemiec (SPD) oraz kandydatem na nowego kanclerza Niemiec Olafem Scholzem. „Była to istotna rozmowa w kontekście dalszego budowania dobrych relacji między naszymi państwami, biorąc pod uwagę zakończenie kadencji Angeli Merkel. Szef polskiego rządu zapewnił o ciągłości relacji z Niemcami, od której bardzo dużo zależy” – czytamy.

Zobacz też: Tarcza antyinflacyjna – rząd obniża ceny paliw i VAT na gaz i prąd, zerowa akcyza na energię

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz