Szef rosyjskiego MSZ, Siergiej Ławrow, spotkał się ze swoim białoruskim odpowiednikiem.

Ławrow uważa, że Mińsk i Moskwa powinny dążyć do polepszenia relacji z NATO, lecz jednocześnie jest zaniepokojony wojskową aktywnością Sojuszu w pobliżu granic Białorusi i Rosji.

„Dokładnie oceniliśmy sytuację na kontynencie europejskim i w regionie euroatlantyckim. Jesteśmy zaniepokojeni rosnącymi działaniami NATO, które obserwujemy ostatnio w bliskiej odległości od naszych granic, szczególnie w krajach bałtyckich i w Polsce” – powiedział Ławrow podczas spotkania z Władimirem Makiejem, białoruskim ministrem spraw zagranicznych w Mińsku.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Rozbudowa infrastruktury NATO, według Ławrowa, „podważa zaufanie i wzajemne zrozumienie w Europie, a także prowadzi do podziału w europejskiej przestrzeni bezpieczeństwa.”

Ławrow podkreślił jednak, że Białoruś i Rosja zgodziły się „kontynuować poszukiwania sposobów poprawy stosunków zgodnie z dokumentami politycznymi wysokiego szczebla, które zostały przyjęte w latach 90. ubiegłego wieku, po zakończeniu zimnej wojny.”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Skąd się wzięła nowa zimna wojna?

kresy.pl / tass
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz