Paweł Kukiz uważa, że alkomat przy mównicy powinien pozwolić Marszałkowi Sejmu sprawdzanie trzeźwości posła mającego przemawiać.

Bar na terenie Sejmu przez dwa miesiące sprzedawał alkohol pomimo, że nie posiadał na to koncesji. Sprawa jest obecnie wyjaśniana przez Kancelarię Sejmu, która podjęła już odpowiednie kroki prawne.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Zdaniem wicemarszałka Sejmu z ramienia Kukiz’15 Stanisława Tyszki terenie Sejmu powinien zostać obowiązywać całkowity zakaz sprzedaży i spożywania alkoholu. Uważa, że w tym celu powinien być zmieniony regulamin Sejmu.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: „Dlaczego czuć od Pana alkohol?”. Michał Kamiński nie chce sprawdzić się alkomatem w Sejmie  [+VIDEO]

W tej sprawie za pomocą postu w serwisie Facebook wypowiedział się również Paweł Kukiz. Uważa on, że sam zakaz sprzedaży alkoholu na terenie Sejmu nie jest żadne rozwiązanie.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Uważam, że zakaz sprzedaży i picia alkoholu na terenie Sejmu to żaden zakaz. Bo zawsze można walnąć „małpkę” gdzieś poza Sejmem na 15 minut przed wejściem na mównicę. – tłumaczy lider Kukiz’15.

ZOBACZ TAKŻE: Abp. Gądecki: Zakazać reklamy alkoholu. „Polacy piją dzisiaj więcej niż w czasach PRL-u”

Paweł Kukiz widzi rozwiązanie – alkomat. Tłumaczy: dlatego będę postulował o modyfikację postulatu Tyszki i wprowadzenie alkomatu przy mównicy, by w każdej chwili Marszałek mógł sprawdzić trzeźwość delikwenta.

W żadnym zakładzie pracy w Polsce nie jest dozwolone „spożywanie” w czasie pracy. Dlaczego więc Sejm ma być wyjątkiem?” – zapytał Paweł Kukiz.

Kresy.pl / rp.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz