Szef PSL powiedział, że jest umówiony na spotkanie z Jarosławem Gowinem na temat propozycji byłego wicepremiera ws. przedłużenia kadencji urzędującego prezydenta.

We wtorek lider PSL i kandydat tej partii na prezydenta, Władysław Kosiniak-Kamysz, w rozmowie z Polsat News był pytany m.in. o propozycję byłego wicepremiera Jarosława Gowina, który wraz ze swoją partią Porozumienie proponuje wydłużenie kadencji prezydenta Andrzeja Dudy o dwa lata, ale bez możliwości reelekcji, by uniknąć przeprowadzania wyborów w maju. Szef ludowców przyznał, że chętnie o tym porozmawia. Przyznał też, że jest już umówiony wspólnie z Pawłem Kukizem na spotkanie z Gowinem.

Kosiniak-Kamysz zaznaczył przy tym, że przedłużenie kadencji urzędującego prezydenta o dwa lata to za dużo.

– Rok czasu, o tym możemy dyskutować, to jest nasza wyciągnięta ręką, choć najprostszym pomysłem jest wprowadzenie tego, co dzisiaj występuje, tzn. ustawowe działanie na bazie konstytucji, stan klęski żywiołowej – powiedział polityk. – Ja lubię proste rozwiązania, bo one przeważnie są dobre.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

 

Lider PSL zaznaczył, że zdaniem jego partii wybory prezydenckie powinny odbyć w bezpiecznym terminie, a ten, w ich opinii, jest możliwy dopiero za rok.

Kosiniak-Kamysz skrytykował też PiS za dążenie do przeprowadzenia wyborów w maju, a tym bardziej już 10 maja. – Partia władzy nie kieruje się dzisiaj bezpieczeństwem i dobrem obywateli, tylko komfortem aparatu władzy – uważa szef PSL.

Przeczytaj: Szef PSL wzywa do odłożenia zakupu F-35 i rezygnacji z budowy CPK

Dodajmy, że ostatnio sam Jarosław Gowin wyraźnie sugerował, że w razie realnego sporu ws. wyborów możliwa jest utrata przez rząd większości. „Jeżeli mamy rzeczywisty spór w sprawie 10 maja, to może się okazać, że konsekwencją tego sporu będzie utrata większościowego charakteru przez rząd pana premiera Morawieckiego. Ale na pewno nie taka jest intencja Porozumienia i na pewno my do tego dążyć nie będziemy” – powiedział lider Porozumienia. Wcześniej część mediów pisała, że gdy lider Porozumienia parę tygodni temu forsował swoją propozycję ws. wyborów, to czynił to w oparciu o wstępne zapewnienia o poparciu ze strony Kosiniaka-Kamysza. Jednak PSL oficjalnie nie poparł wówczas opcji Gowina.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Przypomnijmy, że znacząca część publikowanych w tym miesiącu sondażu wskazuje, że obecnie to właśnie Władysław Kosiniak-Kamysz, a nie Małgorzata Kidawa-Błońska z Koalicji Obywatelskiej, jest głównym Dudy w nadchodzących wyborach. Z kolei z sondażu przeprowadzonego przez Maison&Partners wynika, że Andrzej Duda w drugiej turze wyborów prezydenckich może przegrać zarówno z liderem PSL, jak i Szymonem Hołownią.

Polsat News / dorzeczy.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz