Konfederacja oskarża rząd o chęć inwigilowania obywateli [+VIDEO]

W czwartek na konferencji prasowej politycy Konfederacji oskarżyli rząd, że przygotowany projekt Prawa Komunikacji Elektronicznej zawiera w sobie zapis, który umożliwia inwigilację Polaków.

Według polityków Konfederacji przygotowany przez PiS projekt Prawa Komunikacji Elektronicznej zawiera w sobie zapis, który umożliwia inwigilację Polaków.

„Projekt PiS nowego Prawa Komunikacji Elektronicznej to umożliwienie totalnej inwigilacji Polaków! 3,5 tysiąca stron, 17 kilogramów. Wszystko po to, by umieścić tam zapis, że służby będą mogły uzyskać wgląd w to, co przesyłamy za pomocą komunikatorów elektronicznych i poczty elektronicznej. Podpisane naszym imieniem, nazwiskiem, numerem PESEL, NIP oraz lokalizacją. Mamy do czynienia ze skandalicznym łamaniem podstawowych praw obywatelskich” – twierdzi poseł Rober Winnicki, prezes Ruchu Narodowego

„W tej stercie zaszyty jest jeden krótki przepis, który da Policji i 8 innym służbom nieograniczony i bezustanny dostęp do komunikatorów internetowych, e-maili i danych lokalizacyjnych wszystkich Polaków” – poinformował skarbnik Konfederacji Michał Wawer.

Zobacz też: Unijne podatki – Konfederacja proponuje referendum

„To aktualizacja uprawnień, jeżeli chodzi o funkcjonowanie służb państwowych w XXI w. Służby będą mogły korzystać z danych z komunikatorów tylko w sytuacjach, gdy wynika to z przepisów prawa i z kontrolą sądów” – odpierał zarzuty rzecznik rządu Piotr Muller w RMF FM.

Politycy Konfederacji nie wierzą w te zapewnienia: „Po znowelizowaniu prawa, policja będzie miała dostęp do do danych z ponad 50 aplikacji. Kto będzie miał nad tym kontrolę? Nasze państwo przekształca się w państwo policyjne” – twierdzi Winnicki.

Zobacz też: Konfederacja: PiS zamierza pod dyktando Komisji Europejskiej złamać konstytucję [+VIDEO]

Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz