Kazachstan zablokował 1700 wagonów z rosyjskim węglem

Rosną napięcia między Rosją a Kazachstanem. Kazachstan zablokował na swoim terytorium 1700 wagonów z rosyjskim węglem.

Kazachstan w odpowiedzi na zablokowanie przez Rosję kazachskiej ropy naftowej zablokował na swoim terytorium 1700 wagonów z rosyjskim węglem – podał serwis NEXTA w poniedziałek. 

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

791 PLN    (3.59%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Przypomnijmy, że podczas piątkowego panelu dyskusyjnego w ramach Międzynarodowego Forum Ekonomicznego w Sankt Petersburgu prezydent Kazachstanu, Kasym-Żomart Tokajew w obecności Putina, odmówił uznania niepodległości samozwańczych republik ŁRL i DRL.

„Jeśli prawo do samostanowienia zostanie wprowadzone w życie na całym świecie, zamiast 193 państw, które są obecnie członkami Organizacji Narodów Zjednoczonych, będzie ponad 600 krajów. Oczywiście byłby to chaos” – powiedział Tokajew.

„Z tego powodu nie uznajemy Tajwanu, Kosowa, Osetii Południowej czy Abchazji. Ta zasada będzie stosowana również do terytoriów quasi-państwowych, którymi naszym zdaniem są Donieck i Ługańsk” – dodał.

Rosja ograniczyła z kolei eksport kazachskiej ropy. Decyzję motywowano minami znalezionymi w wodach w pobliżu portu Noworosyjsk podczas II wojny światowej. To główna trasa transportu kazachskiej ropy do Europy – zwraca uwagę agencja UNIAN.

W odpowiedzi władze Kazachstanu zablokowały na swoim terytorium 1700 wagonów węgla.

Zobacz także: Prezydent Kazachstanu odmówił przyjęcia orderu od Putina

unian.ua / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz