Na przełomie 2020 i 2021 roku zakończy się modernizacja bazy rosyjskiej Floty Bałtyckiej w Bałtyjsku, porcie który leży u wejścia do Zalewu Wiślanego – podała “Izwiestija” w czwartek. Dziennik powołuje się na źródła w rosyjskim resorcie obrony.  Zdaniem medium obiekt stanie się jedną z najnowocześniejszych baz na świecie oraz “twierdzą zdolną do obrony przed zagrożeniami militarnymi”.

Zdaniem rosyjskiego dziennika, po modernizacji baza będzie “twierdzą zdolną do obrony przed zagrożeniami militarnymi”. Będą tam mogły także stacjonować wszelkiego rodzaju okręty – pisze “Izwiestija”.

Bałtyjsk to najdalej na zachód położone miasto na terenie Rosji. Zdaniem medium to “strategiczna odpowiedź Federacji Rosyjskiej na przybliżanie się NATO do granic” Rosji. Ma zapewnić “Rosji obecność na Morzu Bałtyckim”. Ma także zagwarantować “niezawodną kontrolę nad tym obszarem”. Dziennik zwraca uwagę, że Warszawę i obwód kaliningradzki dzieli zaledwie 400 kilometrów.

Zobacz także: “Izwiestija”: pociski hipersoniczne Kinżał trafią na zachód Rosji

Obiekty mają zostać oddane do użytku do końca 2021 roku. Niektóre prace mogą trwać jeszcze na początku 2022 roku. Dziennik zaznacza, że na początku br. w 16 stanowiskach do cumowania okrętów, spośród 20, wymieniono wszystkie media niezbędne do stacjonowania okrętów.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Czytaj także: Ćwiczenia Floty Bałtyckiej w rejonie obwodu kaliningradzkiego

“Izwiestija” pisze, że modernizacja dotyczy przede wszystkim możliwości zaopatrzenia okrętów w energię elektryczną, wodę, systemy kanalizacji oraz łączności. Pogłębienie dna, mające na celu zwiększenie  możliwości stacjonowania i manewru dużych jednostek, zostało przeprowadzone jeszcze przed 2015 rokiem. O modernizacji bazy w Bałtyjsku pisaliśmy we wrześniu ubiegłego roku.

iz.ru / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply