Ćwiczenia Floty Bałtyckiej w rejonie obwodu kaliningradzkiego

Ponad 3000 żołnierzy z jednostek Floty Bałtyckiej bierze udział w rozpoczętych na dużą skalę rutynowych ćwiczeniach bojowych – poinformowały w poniedziałek rosyjskie siły zbrojne.

W ćwiczeniach bierze udział ponad 3000 wojskowych oraz ponad 300 sztuk sprzętu wojskowego, m.in. samoloty, a także służba obrony powietrznej i marynarka wojenna floty. Personel ćwiczy procedury alarmowe, środki mające na celu przygotowanie sprzętu wojskowego do opuszczenia baz i przeniesienia go do wyznaczonych punktówpodała w poniedziałek agencja „Tass”.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Agencja podkreśla, że „na poligonach w obwodzie kaliningradzkim siły lądowe floty będą prowadzić ćwiczenia z użyciem broni strzeleckiej, granatników i standardowego uzbrojenia transporterów opancerzonych BMP-2 i T-72B3 przeciwko celom symulującym pojazdy gąsienicowe i kołowe wroga. W międzyczasie jednostki lotnictwa morskiego i obrony powietrznej floty będą ćwiczyć swoje standardowe zadania”.

Długość trwania ćwiczeń została wyznaczona na tydzień.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Rosjanie modernizują bazę morską w Bałtyjsku, głównie dla dużych okrętów z rakietami manewrującymi

Przypomnijmy, że we wrześniu 2020 roku Rosja wysłała żołnierzy ze swojej pskowskiej dywizji spadochroniarzy na Białoruś na wspólne ćwiczenia wojskowe.

W sierpniu ubiegłego roku Rosja organizowała największe ćwiczenia morskie na Pacyfiku od lat. W tym samym czasie US Navy prowadziła duże ćwiczenia RIMPAC.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W lipcu prezydent Rosji zarządził przeprowadzenie niezapowiedzianych ćwiczeń gotowości rosyjskiej armii i marynarki wojennej z udziałem blisko 150 tys. żołnierzy, w ramach przygotowań do manewrów, które odbyły się we wrześniu.

Zobacz także: Rosyjsko-białoruskie ćwiczenia Zapad-2021 skupią się na przeciwdziałaniu pociskom manewrowym i dronom

tass.com / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz