Rosja wysyła spadochroniarzy na ćwiczenia wojskowe na Białorusi

Rosja wyśle żołnierzy ze swojej pskowskiej dywizji spadochroniarzy na Białoruś na wspólne ćwiczenia wojskowe, które rozpoczną się w poniedziałek – podała agencja prasowa Reuters powołując się na informacje rosyjskiego MON.

Jak poinformowała w niedzielę agencja prasowa Reuters powołując się na rosyjskie ministerstwo obrony, pskowska dywizja spadochroniarzy wyśle swoich żołnierzy na Białoruś na wspólne ćwiczenia wojskowe „Słowiańskie Braterstwo”.

Zobacz też: Kolejne incydenty nad wodami Bałtyku i Morza Barentsa

Ćwiczenia odbywają się w obliczu napięć na Białorusi, kiedy prezydent Aleksander Łukaszenko stoi w obliczu fali publicznego gniewu z powodu wyborów w zeszłym miesiącu, które jak twierdzą jego przeciwnicy zostały sfałszowane. Protesty wystawiły na próbę lojalność jego siły bezpieczeństwa.

Wspólne ćwiczenia wojskowe „Słowiańskie Braterstwo” mają trwać od 14 do 25 września, podało ministerstwo obrony, dodając, że rosyjscy spadochroniarze wrócą do Rosji po ich zakończeniu.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Zgodnie z Planem działalności międzynarodowej na 2020 rok, w dniach 14-25 września w Republice Białorusi odbędą się wspólne białorusko-rosyjskie ćwiczenia taktyczne „Słowiańskie Braterstwo”, które odbywają się corocznie od 2015 roku” oświadczyło ministerstwo.

Jak poinformowało ministerstwo, decyzja o przeprowadzeniu ćwiczeń zapadła jeszcze w październiku 2019 roku. W trakcie ćwiczeń spadochroniarze będą ćwiczyć zagadnienia usprawnienia współpracy przy realizacji zadań taktycznych.

Siły rosyjskie dotrą na Białoruś koleją. W spotkaniu weźmie udział około 300 rosyjskich żołnierzy oraz blisko 70 jednostek bojowych i specjalnego wyposażenia powietrznodesantowej dywizji szturmowej – poinformowało ministerstwo.

Zobacz też: Rosja planuje zmodernizować wszystkie czołgi T-72 do najnowszego standardu T-72 B3M

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak poinformowaliśmy na naszym portalu, minister obrony Serbii Aleksandar Vulin poinformował, że ze względu na naciski Unii Europejskiej w sprawie odwołania wspólny ćwiczeń wojskowych z Białorusią, Serbia zawiesza wszystkie międzynarodowe ćwiczenia na pół roku.

Służba prasowa Ministerstwa Obrony cytuje Vulina, mówiącego, że Serbia znajduje się pod silną i niezasłużoną presją ze strony Unii Europejskiej i nie będzie uczestniczyć w żadnych wspólnych działaniach wojskowych z NATO, OUBZ, Rosją, Stanami Zjednoczonymi, Chinami ani Unią Europejską przez najbliższe sześć miesięcy.

Kresy.pl/Reuters
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz